Dışişleri  Bakanı  Ahmet Davutoğlu  İskele Sancak programında gündemdeki konulara dair soruları yanıtladı

milliyet
0

Dışişleri Bakanı  Ahmet Davutoğlu  , Türkiye nin dış politikasını İskele Sancak programında değerlendirdi.  Davutoğlu  , özellikle MİT Müsteşarı  Hakan Fidan  hakkında yapılan haber ve tehditler ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Lübnan da  kaçırılan  Türk pilotlar ile ilgili sıcak gelişmeyi paylaştı.
"Kimse bizim ülkemizde  hizmet  eden bir devlet adamını  tehdit  edemez" diyen  Davutoğlu  , "Bir ülkenin  istihbarat  başkanı ile ilgili bir gün arabasında sürprizi hakediyor deniliyor. Kim bizim MİT Başkanımızı , kim bizim bir yetkilimizi  tehdit  etme cüretine sahip olabilir. Bu haberler üzerinden kim kime ne mesaj vermek istiyor? Bunları herkesin doğru takdir etmesi lazım. Bu haberler konusunda kamuoyumuzun , medyamızın sessiz kalması üzüntü vericidir. Burada söz konusu olan herhangi bir parti değil. Kimsenin böyle birşey söylemeye  Hakkı  yok. Kimsenin bizim devletimizin en önemli birimlerin başında olan devlet adamını böyle bir muameleye maruz bırakmaya  Hakkı  yok. Birileri çözüm sürecinden rahatsız ,  çözüm süreci  ile birlikte Türkiye nin Ortadoğu daki gücünden rahatsız. Türkiye nin küresel gücünden  geri adım  atması isteniyor. Yeni Türkiye yi istemiyorlar" diye konuştu.

KAÇIRILAN TÜRK PİLOTLAR
Ahmet  Davutoğlu  , Lübnan da Türk pilotların kaçırılmasından bu yana çok yoğun bir mesai yürüttüklerini bunların bir kısmının ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 9 =