Berna Laçin ‘tweet’ attı  Bakan çözdü

 Oyuncu   Berna  Laçin’in  engelli  bir çocuğun engelliler okula alınmayışına ilişkin attığı tweet ,  Aile  ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin’den yanıt buldu.

milliyet
0

HANİFE SEVİNÇ İSTANBUL AA

5 yaşındaki kız çocuğu için evde  Bakım  aylığı bağlanırken ,  metin   sabancı  Spastik Çocuklar ve Gençler  eğitim  ve Öğretim  rehabilitasyon  Merkezi’ne de kaydı yapıldı.  Bakan  Şahin’e twitter’da teşekkür eden  Berna Laçin  , “Devletin bu imkânları varsa bütün halk bundan faydalanmalı. Bu  sorun  bir günde çözüldü ama böyle binlerce  engelli  çocuk var” dedi.  Sanatçı  olarak eleştirilerini çekinmeden yapan birisi olduğunu söyleyen  Laçin  ,  Bakan  Şahin’in bu alanda çok iyi çalıştığını düşündüğünü , ancak Türkiye’de hâlâ eksiklikler olduğunu kaydetti.
 

Etiketler: Aile ,  sorun  , tweet , Şahin ,  Bakım  ,  metin  ,  Oyuncu  , Sosyal ,  eğitim  ,  sabancı  ,  engelli  , Türkiye , Twitter ,  Sanatçı  ,  Bakan Şahin  ,  Fatma Şahin  ,  Berna Laçin  ,  rehabilitasyon  ,  rehabilitasyon  merkezi , Sosyal Politikalar Bakanı  Fatma Şahin  ,  Aile  ve Sosyal Politikalar Bakanı  Fatma Şahin  ,

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 1 =