Çocuğumuzun da geleceği karardı

Binbaşı Taşçı ’emeklilik hakkını kazanmasına 3 ay kala cezası onandığı için bütün haklarından mahrum oldu

milliyet
0

MUSA KESLER İstanbul

Balyoz  harekat  Planı kapsamında Fatih Camii’ne yapılacağı ileri sürülen eyleme ilişkin  keşif  yaptığı iddiasıyla hakkında dava açılan ve 13 yıl 4 ay  hapis cezası  Yargıtay tarafından onanan  jandarma  Binbaşı Özgür Ecevit Taşçı’nın eşi Hande Zeybek Taşçı Milliyet’e konuştu.
Önceki gün Twitter hesabından , “Maaşsız  emeklilik  hakkını bile en genç subay olduğu için alamayan eşimi , bu davanın en mağdur mahkumu ilan ediyorum.  maaş  yok ,  ikramiye  yok. 7 yaşındaki çocuğumun rızkını çaldılar , 16 yıllık hizmetinin karşılığı  Hakkı  olan parasını çaldılar , ortada bıraktılar bizi öylece.. O vicdansızlara sesleniyorum , bari çocuğumun rızkını , eşimin ekmeğini çaldınız ordudan atıp özgür bıraksaydınız , pazarda limon satardı , rızkını çıkarırdı” diye yazdı.  Konuya ilişkin olarak Milliyet’e şunları anlattı:
“Eşim bu davanın en genç sanığı , 39 yaşında.  jandarma  Üsteğmen olduğu döneme dair suçlanıyor. O dönemde ‘Sosyal Antropoloji’ masterı yapıyordu. Öğrenciydi. Fiilen asker değildi. Sadece özlük olarak Bölge Komutanlığı’na bağlı görünüyordu. Aktif görevde olmamasına rağmen listelerde adı çıktı. Son olarak binbaşıydı. Ocak 2014’de haklarıyla birlikte istifa etme hakkını alacaktı. Ama böyle olunca bütün hakları elinden alındı. Emekli  ikramiye  ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 4 =