Kullanıcı Adı: Şifre:
Son Dakika Haberleri
Ana Sayfa / DÜNYA / 'Kırmızı elbiseli kadın' İngiliz basınına konuştu

'Kırmızı elbiseli kadın' İngiliz basınına konuştu

taksim deki Gezi Parkı protestoları sırasında polisin biber gazı sıkması sırasında yerinden kıpırdamayarak eylemin adeta sembolü haline gelen ceyda Sungur , İngiliz The Sunday Telegraph gazetesine açıklamalarda bulundu.

haber7 2013-06-09, 16:42:42 Okunma: 0 0 yorum

Kırmızı elbiseli kadın olarak anılan Sungur un İstanbul Teknik Üniversitesi Şehir Planlamacılığı Bölümü nde akademisyen olarak çalıştığı ifade edildi. Biber gazına maruz kaldıktan sonra nefes almakta güçlük çektiğini söyleyen Sungur , açıklamasında , "Bana göre bu bir ifade özgürlüğü. Şimdi insanlar ilk kez güçlerini geri kazanmak için kendilerine güveniyorlar. İnsanlar kendilerine olan güvenleri ile her şeyi değiştirebileceklerine inanıyorlar" dedi.

Haberde İzmir deki protestocuların Sungur un gaza maruz kaldığı anın panosunu hazırlayarak hatıra fotoğrafları dahi çektiği belirtilirken , Sungur un taksim de arka planda insanlara yardım etmeye devam ettiği belirtildi. ceyda Sungur , bu konuyla ilgili de , "Yaralı insanlar için taksim de yardım noktası oluşturduk" diyerek doktor arkadaşlarının tutuklanma riskine karşı çok fazla açıklamada bulunmadı.
Sungur un bazı arkadaşları da konuyla ilgili yaptıkları açıklamada , "Ceyda parka gelmemiz için mesaj atmıştı. Geldiğimizde gazın etkisiyle bağırıyordu. Bizler akademisyeniz diyerek bağırdık ve ceyda ya yardım etmeye çalıştık" dediler.

... Haberin devamini okumak icin TIKLAYINIZ

Paylas
YORUMLAR // Henüz yorum yok, ilk yorumu siz yapın.
 


Adı Soyadı (*)


Başlık (*)


Yorum içeriği (*)


4 + 8 = (İki sayının toplamını aşağıdaki kutuya giriniz.) (*)


Maliye Bakanlığı'nın taşeron işçinin kadroya alınmasıyla ilgili ...
Antalya’nın Muratpaşa ilçesindeki Antalya Atatürk İlkokulu’nda ...
İzmir'in Selçuk İlçesi'ndeki Selçuk-Efes Havaalanı'ndan eğitim uçuşu ...
DENİZLİ’de, psikolojik tedavi gördüğü öğrenilen 42 yaşındaki ...