Kırmızı elbiseli kadın  İngiliz basınına konuştu

 taksim  deki Gezi Parkı protestoları sırasında polisin  biber gazı  sıkması sırasında yerinden kıpırdamayarak eylemin adeta sembolü haline gelen  ceyda  Sungur ,  İngiliz  The Sunday Telegraph gazetesine açıklamalarda bulundu.

haber7
0

 Kırmızı   elbiseli   kadın  olarak anılan Sungur un İstanbul Teknik Üniversitesi Şehir Planlamacılığı Bölümü nde akademisyen olarak çalıştığı  ifade  edildi. Biber gazına maruz kaldıktan sonra  nefes  almakta güçlük çektiğini söyleyen Sungur , açıklamasında , "Bana göre bu bir  ifade  özgürlüğü. Şimdi insanlar ilk kez güçlerini geri kazanmak için kendilerine güveniyorlar. İnsanlar kendilerine olan güvenleri ile her şeyi değiştirebileceklerine inanıyorlar" dedi.

Haberde İzmir deki protestocuların Sungur un gaza maruz kaldığı anın panosunu hazırlayarak  hatıra  fotoğrafları  dahi  çektiği belirtilirken , Sungur un  taksim  de arka planda insanlara  yardım  etmeye devam ettiği belirtildi.  ceyda  Sungur , bu konuyla ilgili de , "Yaralı insanlar için  taksim  de  yardım  noktası oluşturduk" diyerek  doktor  arkadaşlarının tutuklanma riskine karşı çok fazla açıklamada bulunmadı.
Sungur un bazı arkadaşları da konuyla ilgili yaptıkları açıklamada , "Ceyda parka gelmemiz için  mesaj  atmıştı. Geldiğimizde gazın ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 7 =