Kullanıcı Adı: Şifre:
Son Dakika Haberleri
Ana Sayfa / GÜNDEM / Yoksul kız öğrenciler için haydi kermese

Yoksul kız öğrenciler için haydi kermese

zeytinburnu nda geliri , Yoksul kız öğrencilerin eğitiminde kullanılmak üzere kermes açıldı.

haber7 2013-05-29, 22:51:57 Okunma: 0 0 yorum


Perdeciler Çarşısı nın sahil kısmında bulunan boş alanda kurulan çadırlarda Emine İnanç Eğitim ve Kültüre Hizmet Derneği nce gerçekleştirilen kermesin açılışı , Kur an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

İlahi ve kasidelerin de okunduğu etkinlikte açılış kurdelesini , zeytinburnu Kaymakamı Mustafa Dündar , zeytinburnu İlçe Müftüsü İzzettin Konuk ve ilçe emekli müftülerinden Mustafa Özaltın kesti.

Dündar , burada yaptığı konuşmada , eğitimli bir neslin devlet için çok önemli olduğunu belirterek , "Amacımız doğru , düzgün , güzel insan , nesil yetiştirmek. Bu derneğin aktivitelerini bu amaçla yaptığına eminim. Kendileri , halkın değerleriyle örtüşen gençlik yetiştiriyor" diye konuştu.

Dernek yetkilileriyle beraber kermes çadırlarını gezen Dündar , geleneksel Kazak kaftanı giydi.

Her kesimden vatandaşa hitap eden ürünler

Kermeste yer alan ürünlerin satışından elde edilecek gelir , Fetih kız Öğrenci Yurdu nda kalan Yoksul kız öğrencilerinin eğitiminde kullanılacak.

Ev yapımı hamur işlerinin yanı sıra döner , gözleme , sebze ve meyvenin satışa çıkarıldığı kermeste , kahvaltılık ve kuru gıda da reyonlarda yerini aldı.

Kermeste ayrıca el işi çeyizliklerin yanı sıra giyim eşyaları , elbise , ayakkabı , hediyelik ...... Haberin devamini okumak icin TIKLAYINIZ

Paylas
YORUMLAR // Henüz yorum yok, ilk yorumu siz yapın.
 


Adı Soyadı (*)


Başlık (*)


Yorum içeriği (*)


4 + 9 = (İki sayının toplamını aşağıdaki kutuya giriniz.) (*)