Okulları için gözyaşı döktüler

 Adana  da eğitim gördükleri sınıfların orta okul olacağını öğrenen öğrenci ve velileri eylem yaptı. Babasının omuzlarında Bu okul bizim gitmeyiz diye slogan atan küçük kız , gözyaşlarına boğuldu.

haber7
0

Seyhan İlçesi nin  fevzipaşa mahallesi  nin  d-400 karayolu  üzerinde bulunan  Sadıka Sabancı İlköğretim Okulu  nda orta ve ilk okul öğrencileri birlikte eğitim görüyordu. Eğitim sisteminin 4+4+4 e geçmesi üzerine , İl Milli Eğitim Müdürlüğü , ilköğretim bölümünün yakındaki bir okula taşınmasına , orta bölümünün yerinde kalmasına karar verdi. Okulun taşınacağını öğrenen ilkokul bölümünün öğrenci ve velileri kararın iptal edilmesini istedi.

Ders saatinin bitiminde dağılım zilinin çalmasıyla birlikte okuldan çıkan öğrenci ve veliler ,  d-400 karayolu  nu trafiğe kapattı. Öğrenciler ve velileri , A-4 kağıtlarına yazdıkları Bu okul bizim gitmeyiz dövizleriyle araçların önünde toplandı. Karayolundaki vatandaşlar yüzünden trafik uzun süre kapandı. Trafiğin kapandığı bilgisini alan çok sayıda polis ekibi okulun önüne geldi. Öğrencilere müdahale etmekte zorlanan polis , yolu açmaları için velilere dil döktü. Eylemin havasına kendini kaptıran öğrenciler , polisin ve velilerin uyarısına rağmen uzun süre caddenin kapanmasına neden oldu. Babasının omuzlarındaki bir kız öğrenci arkadaşlarından ve okulundan ayrılmak istemediğini söyleyerek  gözyaşı  döktü.

Milli Eğitim Müdürlüğü nün kararının yanlış olduğunu ileri süren bazı veliler , "Çocuklarımız 5-6 yaşında. Onları 45 dakika uzaklıktaki başka bir okula göndermemizi istiyorlar. Bu çocuklar , D-400 ü geçip , 45 dakika yol yürüyerek nasıl giderler. Kararın düzeltilmesini istiyoruz" diye tepki gösterdi. Polis isteği üzerine bir süre tek şerit olarak trafiğe açılan yol , eylemin tamamlanmasından sonra normale döndü. Oluşan araç yoğunluğu da 15 dakika sonra bitti.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 3 =