Kullanıcı Adı: Şifre:
Son Dakika Haberleri
Ana Sayfa / GÜNDEM / Okulları için gözyaşı döktüler

Okulları için gözyaşı döktüler

Adana da eğitim gördükleri sınıfların orta okul olacağını öğrenen öğrenci ve velileri eylem yaptı. Babasının omuzlarında Bu okul bizim gitmeyiz diye slogan atan küçük kız , gözyaşlarına boğuldu.

haber7 2013-05-24, 20:49:13 Okunma: 0 0 yorum

Seyhan İlçesi nin fevzipaşa mahallesi nin d-400 karayolu üzerinde bulunan Sadıka Sabancı İlköğretim Okulu nda orta ve ilk okul öğrencileri birlikte eğitim görüyordu. Eğitim sisteminin 4+4+4 e geçmesi üzerine , İl Milli Eğitim Müdürlüğü , ilköğretim bölümünün yakındaki bir okula taşınmasına , orta bölümünün yerinde kalmasına karar verdi. Okulun taşınacağını öğrenen ilkokul bölümünün öğrenci ve velileri kararın iptal edilmesini istedi.

Ders saatinin bitiminde dağılım zilinin çalmasıyla birlikte okuldan çıkan öğrenci ve veliler , d-400 karayolu nu trafiğe kapattı. Öğrenciler ve velileri , A-4 kağıtlarına yazdıkları Bu okul bizim gitmeyiz dövizleriyle araçların önünde toplandı. Karayolundaki vatandaşlar yüzünden trafik uzun süre kapandı. Trafiğin kapandığı bilgisini alan çok sayıda polis ekibi okulun önüne geldi. Öğrencilere müdahale etmekte zorlanan polis , yolu açmaları için velilere dil döktü. Eylemin havasına kendini kaptıran öğrenciler , polisin ve velilerin uyarısına rağmen uzun süre caddenin kapanmasına neden oldu. Babasının omuzlarındaki bir kız öğrenci arkadaşlarından ve okulundan ayrılmak istemediğini söyleyerek gözyaşı döktü.

Milli Eğitim Müdürlüğü nün kararının yanlış olduğunu ileri süren bazı veliler , "Çocuklarımız 5-6 yaşında. Onları 45 dakika uzaklıktaki başka ...... Haberin devamini okumak icin TIKLAYINIZ

Paylas
YORUMLAR // Henüz yorum yok, ilk yorumu siz yapın.
 


Adı Soyadı (*)


Başlık (*)


Yorum içeriği (*)


6 + 3 = (İki sayının toplamını aşağıdaki kutuya giriniz.) (*)


Maliye Bakanlığı'nın taşeron işçinin kadroya alınmasıyla ilgili ...
Antalya’nın Muratpaşa ilçesindeki Antalya Atatürk İlkokulu’nda ...
İzmir'in Selçuk İlçesi'ndeki Selçuk-Efes Havaalanı'ndan eğitim uçuşu ...
DENİZLİ’de, psikolojik tedavi gördüğü öğrenilen 42 yaşındaki ...