Hayvan mezarlığında taşlardaki yazı şaşırtıyor

 bursa  da  osmangazi  İlçe Belediyesi nin  Hayvan   mezarlığında  hayvanların mezar taşlarına yazılan yazılar bir hayli şaşırtıyor.

haber7
0

Bursa da  osmangazi  İlçe Belediyesi nin , 2004 yılında  hamitler mahallesi  nde açtığı , "Evcil  Hayvan  Mezarlığı"na bu zamana kadar 350 evcil  Hayvan  gömüldü. Hayvanların mezarı başına konulan taşlarda yazılan , "Burada güzel kızımız Tarçınımız yatıyor. Sahipleri , mezar taşlarına , Hayatımın anlamı , yaşama sevincim , Allah ın bana lütfusun. Meleğim Gözlerimi senin yanında açıncaya kadar bekle. ve Zeytin gözlüm Cincır. Bizi elin bir kaza ayırdı. Sen kalbimizde yaşayacaksın. diye yazdıkları hayvanlarının mezarlarını sürekli ziyaret ediyorlar.

Merkez  osmangazi  İlçe Belediyesi tarafından 2007 yılında 114 dönümlük arazide hizmet vermeye başlayan Sahipsiz Hayvanlar Doğal Yaşam ve Tedavi Merkezi" , Türkiye nin ilk evcil  Hayvan  mezarlığını da içinde barındırıyor. İsteyenler , 70 TL ücret karşılığında tahsis edilen  Hayvan  mezarlığının kenarlarını çevirip , üzerine duygularını dile getiren yazıların yazıldığı mezar taşı yaptırabiliyorlar.

Bu zamana kadar toplam 350 hayvanın gömüldüğü mezarlıkta lyapılan mermerler üzerine yazılan , "Burada güzel kızımız Tarçınımız yatıyor. Bize tüm hayvanları sevmeyi , hayatın onlarla daha güzel yaşanabildiğini öğretti. İyi ki hayatımıza girdin. İyi ki seni tanıdık seni çok seviyoruz Hayatımın anlamı , yaşama sevincim , Allah ın bana lütfusun. Meleğim Gözlerimi senin yanında açıncaya kadar bekle. Zeytin gözlüm Cincır. Bizi elin bir kaza ayırdı. Sen kalbimizde yaşayacaksın. Laynis Oğluşum rahat uyu. Seni hiç unutmayacağız. Her zaman bizimlesin. gibi  Hayvan  sevgisinin en güzel bir kaç örneğini oluşturuyor.

"MEZARINI ZİYARET ETMEDİĞİMİZDE RÜYAMIZA GİRİYOR"

Mezarda iki yıl önce kaybettikleri kedileri DJ yi defneden Bursalı tekstilci Nejat Yahya da eşi  Ulviye Yahya  ile ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 3 =