Hayvan mezarlığında taşlardaki yazı şaşırtıyor

 bursa  da  osmangazi  İlçe Belediyesi nin  Hayvan   mezarlığında  hayvanların mezar taşlarına yazılan yazılar bir hayli şaşırtıyor.

haber7
0

Bursa da  osmangazi  İlçe Belediyesi nin , 2004 yılında  hamitler mahallesi  nde açtığı , "Evcil  Hayvan  Mezarlığı"na bu zamana kadar 350 evcil  Hayvan  gömüldü. Hayvanların mezarı başına konulan taşlarda yazılan , "Burada güzel kızımız Tarçınımız yatıyor. Sahipleri , mezar taşlarına , Hayatımın anlamı , yaşama sevincim , Allah ın bana lütfusun. Meleğim Gözlerimi senin yanında açıncaya kadar bekle. ve Zeytin gözlüm Cincır. Bizi elin bir kaza ayırdı. Sen kalbimizde yaşayacaksın. diye yazdıkları hayvanlarının mezarlarını sürekli ziyaret ediyorlar.

Merkez  osmangazi  İlçe Belediyesi tarafından 2007 yılında 114 dönümlük arazide hizmet vermeye başlayan Sahipsiz Hayvanlar Doğal Yaşam ve Tedavi Merkezi" , Türkiye nin ilk evcil  Hayvan  mezarlığını da içinde barındırıyor. İsteyenler , 70 TL ücret karşılığında tahsis edilen  Hayvan  mezarlığının kenarlarını çevirip , üzerine duygularını dile getiren yazıların yazıldığı mezar taşı yaptırabiliyorlar.

Bu zamana kadar toplam 350 ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 1 =