Kız meslek lisesi öğrencileri Prag a gitti

 Hayatboyu Öğrenme Programı  ,  Leonardo Da Vinci  Projesi  kapsamında Bağcılar Alaattin Nilüfer Kadayıfçıoğlu  Kız  Teknik Ve  meslek   lisesi   öğrencileri  bilgisayarlı saç ve makyaj tasarımı eğitimi almak için  Prag  a gitti.

haber7
0

Güzellik ve Saç Bakım Hizmetleri öğretmeni Sinan GİRGİN tarafından hazırlanan proje kapsamında Çek Cumhuriyeti , Almanya ve Litvanya ile işbirliği içinde çalışılacak. Projenin ilk aşaması  06 - 27 Nisan 2013 tarihleri arasında Çek Cumhuriyeti nin  başkenti  Prag  da gerçekleşiyor.

Bilgisayarlı saç ve makyaj tasarımı yoluyla , saç ve makyaj yapımı öncesi , yapılacak olan tasarımların kişilerde nasıl durduğu görülebilecek. Uygulamanın yapıldığı kuaför salonuna gelen müşteriler , istenilen saç şekli , rengi ve makyaj tasarımlarını önceden kendi fotoğrafları üzerinde görebilecek. Almanya , Litvanya ve Çek Cumhuriyeti nde bu uygulamaların yürütülüşünü izleyecek ve bunları Türkiye ye taşıyacak olan öğrencilerimiz sektöre büyük katkı sağlayacak.

Projeye Alaattin Nilüfer Kadayıfçıoğlu  Kız  Teknik Ve  meslek   lisesi  Okul Müdürü Lokman OLMUŞ , Müdür Yardımcısı Aylin EKŞİOĞLU , Proje Koordinatörü Sinan GİRGİN ile Güzellik ve Saç Bakım Hizmetleri Alanı  öğrencileri  Aslı AKYÜREK , Fadime SATICI , Seval YAKA , Burcu BALLİ , Arzu BARIŞ , Tuğçe BULUT , Rümeysa GENÇ , Ebru EV , Büşra ÖZTÜRK , Tuğba AKBAL , Özgenur ALTUN , Gülümser ÖZATA , Sevgi ERKOL ve Nazlıcan SİYAHTAŞ katıldı.

Okul müdürü Lokman OLMUŞ , bu projenin kendi okulları için ilk uluslararası proje olduğunu , projenin öğretmen ve öğrencilere çok büyük katkılar sunacağına inandığını söyledi. Projeyle giden öğrencilerin istihdamları noktasında da projenin faydalı olmasını beklediklerini belirtti.

Prag Büyükelçimiz Sayın Cihad ERGİNAY ise okul ekibimizi yalnız bırakmamış ve  Prag  da bulunan  meslek   lisesi  müdürleri ile Bitlis Valisi Veysel YURDAKUL , Mardin Valisi Turhan AYVAZ ve Kars Valisi Eyüp TEPE yi bir yemekte buluşturmuştur.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 9 =