Albay Kurtoğlu na hapis şoku

 yargıtay  ,  İstanbul eski İl Jandarma Komutanı  Kurmay  Albay  Hüseyin  Kurtoğlu  ile görevi esnasında birlikte çalıştığı 6 personelin aldıkları  hapis  cezalarını onadı.

haber7
0

Yargıtay ,  İstanbul eski İl Jandarma Komutanı  Kurmay  Albay  Hüseyin  Kurtoğlu  ile görevi esnasında birlikte çalıştığı 6 personelin "Kamu görevinin sağladığı nüfuzu kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma" suçundan aldıkları 2 yıl 6 ay ile 1 yıl 8 ay arasındaki  hapis  cezalarını onadı.

Aldığı ceza sonucu beylik tabancasını teslim etmek zorunda kalan  Kurtoğlu  nun askeri tesislere girişi de yasaklandı.

KURTOĞLU NU ŞİKAYET ETMİŞTİ

Silivri Ceza İnfaz Kurumu nda yatmakta olan Özgür Balcan , babasının vefatı nedeniyle cenaze merasimi için İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi nden izin alarak Jandarma nezaretinde Tekirdağ Muratlı ilçesine gitmişti. İzin süresi 24 Kasım 2011 tarihinde sabah saat 09.00 dan başlayıp 25 Kasım 2011 saat 16.00 ya kadar devam etmesine rağmen Özgür Balcan , jandarma personeli tarafından 24 Kasım 2011 tarihinde geceyi  Tekirdağ F Tipi Ceza infaz Kurumu  nda geçirmek zorunda bırakılmıştı.

Balcan , 24 Kasım 2011 tarihinde evinde geçirmesi gereken zamanı cezaevinde geçirdiğini belirterek , savcılığa suç duyurusunda bulunmuştu. 16 Aralık 2011 tarihinde 4 subay 1 astsubay ve 1 uzman çavuş hakkında soruşturma açılmıştı. Silivri 2. Asliye Ceza Mahkemesi nce yapılan yargılama sonucunda 27 Haziran 2012 tarihinde verilen karar ile olayda Jandarma Personeli kusurlu bulunmuştu. İstanbul İl Jandarma Komutanı J. Kur. Alb. Hüseyin  Kurtoğlu  , İl Jandarma Komutan Yardımcısı J. Alb. Selahattin Acara , Silivri Cezaevi Jandarma Tabur Komutanı J. Bnb. Ümit İlbayı ve Sevk Bölük Komutanı J. Yzb. Birol Şimşek hakkında her biri ayrı ayrı 2 yıl 6 ay  hapis  cezası ile cezalandırılmıştı. J. Astsubay Üst Çavuş Önder Kargın ve Uzm. J.Çavuş Mesut Küçükkaya ise 1 yıl 8 ay  hapis  ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 2 =