Emniyet bekçi alımı ne zaman-Son Haber

milliyet
0

 

EMNİYET BEKÇİ ALIMI

Bekçilerin işbaşı yapmasının ardından koruma görevi yürüten 20 bin polis suçla mücadeleye çekilecek. En az ortaokul mezunu olacak bekçiler bin 500-bin 700 TL arasında maaş alacak. __adhoodAsync( 6203 ,0 ,0 );
  ÖZEL YETENEK SINAVI Bugün de yer alan habere göre ,  Emniyet Genel Müdürlüğü  (EGM) tarafından hazırlanan kanun tasarısında  Emniyet  bekçisinin görevleri ve yetkileri tanımlandı. Özel yetenek seçme sınavında başarılı olanlar  bekçi  yapılacak.  Emniyet  bekçisi adayı öğrenciler , polis eğitim kurumlarında en az 3 ay meslek eğitim görecek.  Emniyet  bekçileri bir yıl intibak dönemine tabi tutulacak. Göreve intibak edemeyenlerin sözleşmeleri feshedilecek. En az üç yıl  Emniyet  bekçisi olarak görev yapanlardan başarılı olanlar polislerde olduğu gibi kıdemli bekçiliğe geçirilecek.
  POLİS OLABİLECEKLER EGM ce ihtiyaç duyulması halinde en az üç yıl fiilen kıdemli  Emniyet  bekçisi olarak görev yapmış ve üniversite eğitimini tamamlamış olanlar yapılacaksınav ilepolis memurluğuna atanabilecek. Bir yıl içerisinde kıdemli  Emniyet  bekçilerinden polis memurluğuna geçeceklerin sayısı , başvuru şartlarına haiz bekçilerin toplam sayısının yüzde 5 ini geçmeyecek. İşte görevleri * Bir kimsenin can ,mal , ırzına yapılan saldırı ve tehditleri önlemek , saldırganları yakalamak. * Kamu düzen ve güvenini bozacak mahiyetteki gösteri , yürüyüş yapılmasına karşı , genel kolluk kuvvetleri gelinceye kadar önleyici tedbirleri almak. * Adli kolluk işleriyle ilgili vakalarda , delillerin kaybolmamasını sağlayan muhafaza tedbirlerini almak.
Yandex.Browser indir ve Lamborghini kazanma şansını yakala!

...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 8 =