Taciz ettiği kişi avukat çıktı, cezayı yedi

Bilişim suçu davalarıyla ün yapan  avukat  Meltem Banko ,  cep telefonu  yoluyla cinsel  taciz  ve şantaja maruz kalınca olayın peşini bırakmadı.

haber7
0

Avukat Banko , kendisini  taciz  eden ve tanımadığı kişiyi savcılığa şikayet ederken , özel teknikler kullanılarak sanığın 37 yaşındaki Umut Kara olduğu tespit edildi. Mahkeme , delillerle suçu sabit görünen  sanık  Kara ya cinsel  taciz  , kişilerin huzur ve sükununu bozma ile şantaj suçu eylemleri nden dolayı 2 yıl 9 ay hapis cezası ile ayrıca 62 gün karşılığı 1240 lira adli para cezasına çarptırdı.  sanık  , sabıkalı olduğu ve 5 yıl içerisinde işlediği 2 ayrı suçtan aldığı ertelenen hapis cezalarını da yatacak.

Olay , Ankara da bilişim suçu davalarıyla ün yapan  avukat  Meltem Banko ya Meltem elimde resimlerin var şeklinde SMS lerin gelmesiyle başladı.  cep telefonu  yoluyla  taciz  ve şantaja uğramaya başlayan  avukat  Meltem Banko , tanımadığı bu kişinin kim olduğunu bulmak için harekete geçti. Cumhuriyet Savcılığı na suç duyurusunda bulunan  avukat  Banko , savcılığın , kişinin üzerine kayıtlı olmadığı anlaşılan telefon , adres ve kimlik bilgilerine kısa sürede polisiye filmleri aratmayan özel yöntem ve tekniklerle ulaşıldığını anlattı.  avukat  Banko , DHA muhabirine yaşadığı kabus dolu süreci şöyle anlattı:

"Bu  kişi  cep telefonumu arıyor , sesimi dinleyip kapatıyordu. Bu  işkence  biter diye bekledim , ancak bitmedi. Yaklaşık bir hafta boyunca söz konusu  kişi  beni rahatsız etti. Bu nedenle telefonumu değiştirmek zorunda kaldım.  numara  engelleme sistemi mevcut olan bir telefon aldım ve bu kişiyi engelledim. Ancak bundan önce bu şekilde rahatsız edilmeye başladıktan sonra hemen savcılığa suç duyurusunda bulunmaya gittim. Savcının yanında ifade verirken bile bu şahıs beni aradı ve savcı da bu olaya tanık oldu. Kişiyi hiç bir şekilde tanımıyordum. Bu olay da benden başka mağdur olan arkadaşlarımda oldu. Bildiğim kadarıyla 10 dan fazla bayan avukata aynı şekilde tacizlerde bulunmuş ve hepsine , elimde ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 3 =