Kullanıcı Adı: Şifre:
Son Dakika Haberleri
Ana Sayfa / GÜNDEM / Irak'ta Şiilerle Sünnilerden ortak gösterileri

Irak'ta Şiilerle Sünnilerden ortak gösterileri

Irak ta yönetim karşıtı sünni ve Şiiler ortak Cuma namazı kıldı. Namazın ardından binlerce kişi , Zulme Hayır adı altında gösteri düzenledi.

haber7 2013-01-18, 19:47:29 Okunma: 0 0 yorum


Başkent bağdat ın batısındaki ramadi , Felluce kentleri , kuzeydeki Samarra ve bağdat ın doğusundaki Şii çoğunluğa sahip sadr semtinde Sünniler ve Şiiler ortak cuma namazı kıldı. Cuma hutbelerinde , halkın haklı talepleri karşılanıncaya kadar eylem ve gösterilere devam edileceği belirtildi.

Gösteriden önce Cuma hutbesinde , mazlumlarla dayanışma için gösteriye katılmaları için davet edilen halktan particilik ve mezhepçilikten uzak durmaları istendi.

Okunan hutbelerde , tüm masum tutuklu ve mahkumların bir an önce serbest bırakılması , terörle mücadele kanununun 4. maddesi , Baas la mücadeleyi hedefleyen "Soruşturma ve Adalet" yasasının kaldırılması , Irak halkının bazı kesimlerini dışlayan politikalardan uzak durulması ve zulme son verilmesi istendi.

Hutbeyi okuyan Şeyh Nasır El-Saidi basına yaptığı açıklamada , yaptıkları gösterinin tüm dünyada haksızlığa uğrayan ve zulme maruz kalan ...... Haberin devamini okumak icin TIKLAYINIZ

Paylas
YORUMLAR // Henüz yorum yok, ilk yorumu siz yapın.
 


Adı Soyadı (*)


Başlık (*)


Yorum içeriği (*)


4 + 6 = (İki sayının toplamını aşağıdaki kutuya giriniz.) (*)