Kullanıcı Adı: Şifre:
Son Dakika Haberleri
Ana Sayfa / GÜNDEM / 150 bin memura ek gösterge müjdesi!

150 bin memura ek gösterge müjdesi!

Memurlarla yapılan ilk toplu sözleşme kapsamında belirlenmiş 13 konu başlığıyla ilgili kanun taslağı çalışmasından 150 bin memura müjdeli haber çıktı. Sayıları 150 bini bulan memurlara "ek gösterge" müjdesi geliyor.

haber7 2013-01-14, 07:07:13 Okunma: 0 0 yorum

Vatan da yer alan habere göre; devlette hizmetli , teknisyen yardımcısı , aşçı , şoför vb. olarak çalışan ve sayıları 150 bini bulan memurlara "ek gösterge" müjdesi geliyor. Hükümetin üzerinde çalıştığı ve memur sendikalarının taleplerini dikkate alan taslak , "yardımcı hizmetler sınıfında" çalışan memurların yüzünü güldürecek.

Buna göre , 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu kapsamında olmalarına rağmen , memurlara tanınan bir çok haktan yararlanmayan 150 bine yakın çalışana "ek gösterge" verilmesi öngörülüyor. Böylece sözkonusu memurların mevcut maaşlarında kısmi bir artış sağlanacak. Ancak daha da önemlisi bu çalışanların , emekli olduklarında maaşlarında görülen belirgin düşüş telafi edilecek. Bu kapsama giren çalışanların , emekli maaşlarının en az 100 TL artırılması hedefleniyor.

Devlette , Yardımcı Hizmetler sınıfında , yani hizmetli , kaloriferci , teknisyen yardımcısı , aşçı , vb. görevlerde çalışanların , görevde yükselme , ek gösterge , yeşil pasaport , yemek yardımı , lojman yardımı , atama ve yer değiştirme ve mesai saatleri dışında çalışmaları ile ilgili yaşadığı çok sayıda sorun , geçen yıl toplu sözleşme masasında gündeme getirilmişti.

... Haberin devamini okumak icin TIKLAYINIZ

Paylas
YORUMLAR // Henüz yorum yok, ilk yorumu siz yapın.
 


Adı Soyadı (*)


Başlık (*)


Yorum içeriği (*)


4 + 1 = (İki sayının toplamını aşağıdaki kutuya giriniz.) (*)


Maliye Bakanlığı'nın taşeron işçinin kadroya alınmasıyla ilgili ...
Antalya’nın Muratpaşa ilçesindeki Antalya Atatürk İlkokulu’nda ...
İzmir'in Selçuk İlçesi'ndeki Selçuk-Efes Havaalanı'ndan eğitim uçuşu ...
DENİZLİ’de, psikolojik tedavi gördüğü öğrenilen 42 yaşındaki ...