Kılıçdaroğlu nun danışmanları kim

CHP Genel Başkanı Kemal  Kılıçdaroğlu   nun  üç önemli danışmanı: Veli Özdemir , Rasim Bölücek ,Şükrü Karaca ,

sonhaberler
0

Hürriyet Gazetesi yazarı Yalçın Bayer , CHP Genel Başkanı Kemal  Kılıçdaroğlu   nun  en yakınındaki 3 danışmanını yazdı.  CHP liderinin A takımında yer alan 3 isim medya , tıp ve uluslararası ilişkiler bölümlerinden mezun.

İşte Bayer in o yazısı

CHP Genel Başkanı Kemal  Kılıçdaroğlu   nun  yakın mesai arkadaşını yazdık. MYK dan sonra konu önceki gün PM toplantısına geldi.  Kılıçdaroğlu  na tek tek isim soruldu. Anlaşılan Halit Toraman dahil CHP liler , başkanın adamlarını merak etmişti.

Peki tartışma konusu olan isimler kimdir:

VELİ ÖZDEMİR

Gazeteci , ANKA Haber Ajansı sahibi. Günaydın , Akşam , Özgür Gündem , Evrensel de ve UBA Ajansı nda muhabir , haber müdürü olarak çalıştı. 13 Mayıs 1998 yılında UBA Ajansı nda Baki Özilhan ın yardımcısı iken , Akın Birdal ın ağır yaralanmasında yaptığı insani yardım ve soğukkanlılığı ile biliniyor. Saldırı sonrası olay yerine ilk ulaşan İHD nin iki bina yanındaki UBA dan koşan gazeteci Veli Özdemir , "Ölüyorum beni kurtarın" diyen Akın Birdal ı Sevgi Hastahanesi ne yetiştirdi. 1999 seçimlerinde EMEP-DEHAP destekli bağımsız listeden Kırşehir adayı olan Veli Özdemir daha sonra CHP ye katıldı. Son seçimlerde önce PM üyesi , ardından da Ankara 1. Bölge Milletvekili adayı oldu.  Kılıçdaroğlu  tarafından CHP iletişim danışmanı olarak atandı.

RASİM BÖLÜCEK

Tıp doktoru. Siyaset reklamcısı. Reklam ajanslarında yaratıcı yönetmenlik yaptı. Seçim kampanyaları üzerinde uzmanlaşmış bir isim. MHP nin iktidar olduğu 1999 seçim kampanyasını yürüttü. Daha sonra Devlet Bahçeli ye danışman oldu. Birçok siyasi partinin genel seçim kampanyasını ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 6 =