Kullanıcı Adı: Şifre:
Son Dakika Haberleri
Ana Sayfa / EKONOMİ / SGK'dan Bağ-Kur'lulara müjde!

SGK'dan Bağ-Kur'lulara müjde!

Prim borcu olduğu için bir yakının üzerinden sağlık hizmeti alan Bağ-Kur lular , sgk tarafından bu konuda kendilerine çıkarılacak borçları ödemeyecek.

haber7 2012-12-05, 11:36:43 Okunma: 0 0 yorum

TBMM ye sevk edilen Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu ile ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı na göre , kendi sigortalılığı bulunduğu halde başkası üzerinden sağlık hizmetlerinden yararlanmış olanlara Ocak 2012 tarihine kadar çıkarılan veye çıkarılacak sağlık harcamalarına ilişkin borçlar affedilecek.

Bu kapsamda özellikle 4B kapsamındaki Bağ-Kur sigortalıları yer alıyor. Örneğin , 60 gün ve daha fazla prim borcu bulunması nedeniyle sağlık hizmetlerinden yararlanamayan Bağ-Kur lular , bir yakının üzerinden sağlık hizmetlerinden yararlanıyordu. sgk nın bu durumda olanları tespit ettiğinde yapılan sağlık ödemelerini geri istemesi gerekiyordu.

Tasarı bu şekliyle uygulamaya girerse prim borcu olduğu için anne veya babasının üzerinden sağlık hizmeti alan Bağ-Kur lular Ocak 2012 den önce sgk tarafından kendilerine çıkarılacak borçları ödemeyecek.

Emekli olup da çalışmaya devam edenler

4A , 4B ve 4C den emekli olan ve ticari faaliyet yürütenlerin ödemesi gereken sosyal güvenlik primleri , 6111 sayılı kanuna göre yeniden yapılandırılacak. Buna göre , kamuda avukat olarak çalıştıktan sonra emekli olan ve daha sonra büro açarak avukatlık yapmaya devam eden bir kişinin sosyal güvenlik destek primi ödemesi gerekiyor. sgk tarafından sosyal güvenlik ...... Haberin devamini okumak icin TIKLAYINIZ

Paylas
YORUMLAR // Henüz yorum yok, ilk yorumu siz yapın.
 


Adı Soyadı (*)


Başlık (*)


Yorum içeriği (*)


5 + 1 = (İki sayının toplamını aşağıdaki kutuya giriniz.) (*)


Maliye Bakanlığı'nın taşeron işçinin kadroya alınmasıyla ilgili ...
Antalya’nın Muratpaşa ilçesindeki Antalya Atatürk İlkokulu’nda ...
İzmir'in Selçuk İlçesi'ndeki Selçuk-Efes Havaalanı'ndan eğitim uçuşu ...
DENİZLİ’de, psikolojik tedavi gördüğü öğrenilen 42 yaşındaki ...