Kullanıcı Adı: Şifre:
Son Dakika Haberleri
Ana Sayfa / GÜNDEM / Suriyeli kadınlar ile ilgili şok iddia!

Suriyeli kadınlar ile ilgili şok iddia!

Suriye deki içsavaş nedeniyle mülteci durumuna düşenlerin içler acısı hali bitmiyor. Ürdün sınırına giden Suriyeli kadınları zengin Araplar seçmece şekilde satın alındığı iddia edildi.

haber7 2012-11-29, 08:18:03 Okunma: 0 0 yorum

İtalya nın saygın gazetelerinden "Corriere della Sera" , mülteci kamplarındaki Suriyeli kadınların Körfez ülkelerindeki Arap zenginlerine satıldığı yönündeki iddialara yeni bir boyut kazandırdı. Gazetenin haberine göre , "düşük fiyatlı gelinler" adı altındaki "satışları" , bizzat mülteci kampında gönüllü olarak çalışan yerel insani yardım görevlileri yapıyor.

Hürriyet in haberine göre , kamplarda kalan reşit olmayan kızlar 1000-2000 euro (2 ,300-4 ,600 TL) , dul kadınlar ise 4 ,500 euroya (10 ,300 TL) kadar alıcı buluyor. Satışların özellikle Ürdün sınırında gerçekleştiği öne sürüldü. "Corriere della Sera" iddialarına kaynak olarak insan hakları kuruluşu "Bridge to Freedom Foundation"ın kurucusu ABD li Cassandra Clifford u gösterdi.

Türkiye , Lübnan , Irak ve Ürdün deki mülteci kamplarına 500 bin Suriyeli nin sığındığını hatırlatan gazete , Ürdün ün Zaatari kampındaki insani yardım kuruluşu "Kitab el Sunna" nın temsilcisi Ziyad Hamad ın görüşlerini de aktardı.

Hamad , "Bu asla bir sömürü değil bir cömertlik. Bu para , ekmek bulamayanlar için bir şans. Gidip başka bir zengin ülkede paşalar gibi yaşayacaklar. Bazen kendileri bize başvurarak Bizi Araplara satın isteğinde bulunuyorlar. Hayatlarının değişmesi için büyük bir fırsatı kaçırmak istemiyorlar" diye kendini savundu.

Ebu Yusuf soyadlı 27 yaşındaki üç çocuklu ...... Haberin devamini okumak icin TIKLAYINIZ

Paylas
YORUMLAR // Henüz yorum yok, ilk yorumu siz yapın.
 


Adı Soyadı (*)


Başlık (*)


Yorum içeriği (*)


9 + 3 = (İki sayının toplamını aşağıdaki kutuya giriniz.) (*)Maliye Bakanlığı'nın taşeron işçinin kadroya alınmasıyla ilgili ...
Antalya’nın Muratpaşa ilçesindeki Antalya Atatürk İlkokulu’nda ...
İzmir'in Selçuk İlçesi'ndeki Selçuk-Efes Havaalanı'ndan eğitim uçuşu ...
DENİZLİ’de, psikolojik tedavi gördüğü öğrenilen 42 yaşındaki ...