Kanal  7 TV Filmleri kuşağında bu hafta hapishaneden çıkan babasının peşinden gelen tehlike karşısında hayatı bir dizi sahnesi gibi gören küçük Furkan ın yaşadıkları anlatılacak.

haber7
0

Doktorlar tarafından kalp hastalığı teşhisi konan beş yaşındaki Furkan artık kendisine daha hassas davranılması gerektiği için  ince yürek  olarak çağırılır. Altı ay önce annesini kaybeden talihsiz çocuğun babası da hapishanededir ve bir yakınları tarafından bakılmaktadır. Furkan ın ince yüreği kaldırmayacağı için ne annesinden ne de babasının durumundan haberdardır. Küçük çocuk umutla babasının geleceği ve birlikte annesine gideceği günü beklemektedir.

Minik Furkan ın babası ise bir trafik kazası sonucu ölümüne sebebiyet verdiği bir çocuk yüzünden hapis yatmaktadır. Ölümüne sebebiyet verdiği çocuğun babası da intikam hırsı ile Furkan ın babasının tahliye olacağı günü beklemektedir. Furkan tahliye olan babasına kavuşur fakat babası ile talihsiz yavrunun peşinde artık ölümün soğuk nefesi hissedilmektedir. Fakat bu durumdan Furkan ın kesinlikle haberdar olmaması ve kalbini zorlayacak bir olaydan uzak durması gerekmektedir.

Babasıyla kaçtıkları şehirde bir film ekibiyle karşılaşırlar. Çocuk oyunculardan birinin yerine geçer Furkan. Film icabı rol yapmasını öğrenir. Bütün kötülükler , çekilen acılar , dökülen kanlar film icabıdır. Oyuncuların yüzüne boya sürülür. Yönetmen stop deyince kan boyası hemen temizlenmektedir. Ölenler bile yerden gülerek kalkmaktadırlar. Artık rol ile gerçek karışacaktır Furkan için. Onun gözünde olumsuz her şey film icabıdır. Oysa gerçek hayattaki film kimsenin stop diyemeyeceği , Furkan ın ince yüreğinin kaldıramayacağı tehlikelere doğru akmaktadır...

Yapımcı - Yönetmen: Nazif Tunç , Senaryo: Mehmet Uyar , Müzik: Gündoğar , Hikaye: Nazif Tunç , Görüntü Yönetmeni: Turgay Aksoy , Kurgu Yönetmeni: Necdet Tok , Uygulayıcı Yapımcı: Arif Hakverdi , Ses Tasarım: İhsan Küpçü , Işık Şefi: Bahadır Çolak , Oyuncular: Arif Nazım , Ayfer Çalgıcı , ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 9 =