Kullanıcı Adı: Şifre:
Son Dakika Haberleri
Ana Sayfa / EKONOMİ / Asgari ücret ve emekli zam artışları belli oldu

Asgari ücret ve emekli zam artışları belli oldumilliyet 2012-10-23, 14:04:01 Okunma: 0 0 yorum

2013 Yılı Programının Uygulanması , Koordinasyonu ve İzlenmesine Dair Bakanlar Kurulu Kararı Eki , Resmi Gazete’nin bugünkü mükerrer sayısında yayımlandı.

-Asgari ücret ne kadar artacak?-

Asgari ücretin 2013 yılı Ocak-Temmuz aylarında yüzde 3 oranında , devredilen SSK ve devredilen Bağ-Kur emekli aylıklarının ise bir önceki 6 aylık enflasyon tahminine göre Ocak ve Temmuz aylarında sırasıyla yüzde 5 ,32 ve yüzde 2 ,34 oranın artırılması öngörüldü.

Önümüzdeki yıl , yapılandırma kapsamında 1 ,8 milyar lira gelir elde edilmesi bekleniyor. Buna karşın , emekli aylıklarına ilişkin intibak düzenlemesinin 2 ,7 milyar lira tutarında ek yük getireceği tahmin edildi.

2013 yılında sosyal güvenlik kuruluşlarının toplam gelirlerinin 151 ,5 milyar lira , toplam giderlerinin 176 ,3 milyar lira ve gelir-gider açığının ise 24 ,9 milyar lira olacağı tahmin edildi.

__adhoodAsync( 5331 ,300 ,250 );


-Kamu yatırım politikası-

Eğitim , sağlık , teknolojik araştırma , ulaştırma , içme suyu , adalet hizmeti sektörleri ile bilgi ve iletişim teknolojilerinin geliştirilmesine yönelik altyapı yatırımlarına öncelik verilecek.

Kamu yatırımları , başta Güneydoğu Anadolu Projesi (GAP) , Doğu Anadolu Projesi (DAP) , Konya Ovası Projesi (KOP) , Doğu Karadeniz Projesi (DOKAP) ...... Haberin devamini okumak icin TIKLAYINIZ

Paylas
YORUMLAR // Henüz yorum yok, ilk yorumu siz yapın.
 


Adı Soyadı (*)


Başlık (*)


Yorum içeriği (*)


7 + 8 = (İki sayının toplamını aşağıdaki kutuya giriniz.) (*)Maliye Bakanlığı'nın taşeron işçinin kadroya alınmasıyla ilgili ...
Antalya’nın Muratpaşa ilçesindeki Antalya Atatürk İlkokulu’nda ...
İzmir'in Selçuk İlçesi'ndeki Selçuk-Efes Havaalanı'ndan eğitim uçuşu ...
DENİZLİ’de, psikolojik tedavi gördüğü öğrenilen 42 yaşındaki ...