Bingöl de 1971 depreminin izleri siliniyor

 bingöl  de  1971  yılında meydana gelen depremde evleri yıkılan vatandaşlar için yaptırılan  deprem  konutları ,  Kentsel Dönüşüm Projesi  kapsamında yıktırılıyor.

haber7
0

Bingöl de  1971  yılında meydana gelen depremde evleri yıkılan vatandaşlar için yaptırılan  deprem  konutları ,  bingöl  Belediyesi ile  Toplu Konut İdaresi Başkanlığı  (TOKİ) işbirliğiyle hazırlanan  Kentsel Dönüşüm Projesi  kapsamında yıktırılıyor.  

Kentsel Dönüşüm Projesi nin uygulanacağı İnönü Mahallesi ndeki yıkım çalışmalarını inceleyen Belediye Başkanı Serdar Atalay , yaptığı açıklamada , 1972 yılında yapılan konutların yıktırılıp yerine , hak sahipleri ve diğer ihtiyaç sahiplerine satılacak dairelerin yeniden yapılacağını söyledi.  

Bingöl de 22 Mayıs  1971  tarihinde meydana gelen 6 ,8 büyüklüğündeki depremin ardından vatandaşlar için yaptırılan afet konutlarının 40 yıllık ekonomik ömürlerini tamamladığını ifade eden Başkan Atalay , şöyle devam etti:   40 yıllık ekonomik ömrünü tamamlamış ve  deprem  açısından risk arz eden 514 daireyi yıkıyoruz ve yerine bin 376 daire , ticaret alanı , belediye binası , camisi ve sosyal tesisi , tüm sosyal donatı , yeşil ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 9 =