Kullanıcı Adı: Şifre:
Son Dakika Haberleri
Ana Sayfa / GÜNDEM / Bingöl'de 1971 depreminin izleri siliniyor

Bingöl'de 1971 depreminin izleri siliniyor

bingöl de 1971 yılında meydana gelen depremde evleri yıkılan vatandaşlar için yaptırılan deprem konutları , Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında yıktırılıyor.

haber7 2012-10-01, 14:27:24 Okunma: 0 0 yorum

bingöl de 1971 yılında meydana gelen depremde evleri yıkılan vatandaşlar için yaptırılan deprem konutları , bingöl Belediyesi ile Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) işbirliğiyle hazırlanan Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında yıktırılıyor.  

Kentsel Dönüşüm Projesi nin uygulanacağı İnönü Mahallesi ndeki yıkım çalışmalarını inceleyen Belediye Başkanı Serdar Atalay , yaptığı açıklamada , 1972 yılında yapılan konutların yıktırılıp yerine , hak sahipleri ve diğer ihtiyaç sahiplerine satılacak dairelerin yeniden yapılacağını söyledi.  

bingöl de 22 Mayıs 1971 tarihinde meydana gelen 6 ,8 büyüklüğündeki depremin ardından vatandaşlar için yaptırılan afet konutlarının 40 yıllık ekonomik ömürlerini tamamladığını ifade eden Başkan Atalay , şöyle devam etti:   40 yıllık ekonomik ömrünü tamamlamış ve deprem açısından risk arz eden 514 daireyi yıkıyoruz ve yerine bin 376 daire , ticaret alanı , belediye binası , camisi ve sosyal tesisi , tüm sosyal donatı , yeşil ve spor alanlarıyla birlikte çok modern bir site oluşturuyoruz. Toplamda 137 dönümlük bir alan. Projenin büyüklüğü 150 milyon liradır. Proje şu ana kadar yaklaşık 3 yıllık bir çalışmanın ürünüdür. Şu anda TOKİ tarafından hazırlanan yapım ihalesiyle de bu yeni konutlara başlamış olacağız. 2 yıl içerisinde de yeni konutları hak sahiplerine ve satın alan ...... Haberin devamini okumak icin TIKLAYINIZ

Paylas
YORUMLAR // Henüz yorum yok, ilk yorumu siz yapın.
 


Adı Soyadı (*)


Başlık (*)


Yorum içeriği (*)


9 + 4 = (İki sayının toplamını aşağıdaki kutuya giriniz.) (*)Maliye Bakanlığı'nın taşeron işçinin kadroya alınmasıyla ilgili ...
Antalya’nın Muratpaşa ilçesindeki Antalya Atatürk İlkokulu’nda ...
İzmir'in Selçuk İlçesi'ndeki Selçuk-Efes Havaalanı'ndan eğitim uçuşu ...
DENİZLİ’de, psikolojik tedavi gördüğü öğrenilen 42 yaşındaki ...