Kullanıcı Adı: Şifre:
Son Dakika Haberleri
Ana Sayfa / GÜNDEM / Petrol fiyatındaki artış Cezayir'e yaradı!

Petrol fiyatındaki artış Cezayir'e yaradı!

Cezayirli ekonomist Mübarek Malik Saray , Petrol fiyatlarının istikrarını koruması durumunda döviz rezervinin 207 milyar dolara ulaşmasını umduğunu söyledi.

haber7 2012-09-19, 16:21:50 Okunma: 0 0 yorum


Saray , Petrol fiyatlarının ülke ekonomisine etkisi konusundaki görüşlerini paylaştı. Petrol fiyatlarının istikrarını koruması durumunda ülkenin döviz rezervinin 2012 yılı sonunda 207 milyar dolara ulaşmasını beklediğini belirterek , ülkenin yıllık ithalat hacminin 47 milyar dolar olması nedeniyle döviz rezervinin 3 yıl boyunca Cezayir in ithalatını karşılayabilecek düzeyde olduğunu söyledi.

Saray , Cezayir in bu rezervleri kullanmak için 3 seçeneği vardı. Bunların ilki finansal varlıklara yönelmek , ikincisi batma tehlikesi olan bankalarda mevduat açmak , üçüncüsü ise rezervleri kamu hesabına yatırmaktı. Son seçenek Cezayir için seçilebilecek en iyi seçenekti ve hükümet de bu yönde adım attı dedi.

Döviz rezervlerinin Tunus ve Mısır gibi ülkelerde yatırıma dönüştürülmesi konusunda ise Saray , Zannediyorum ki Cezayir bu adımı atmaya hazır değil. Cezayir bu paraları ülke içinde idare ...... Haberin devamini okumak icin TIKLAYINIZ

Paylas
YORUMLAR // Henüz yorum yok, ilk yorumu siz yapın.
 


Adı Soyadı (*)


Başlık (*)


Yorum içeriği (*)


1 + 3 = (İki sayının toplamını aşağıdaki kutuya giriniz.) (*)