Bağcılar da sahte para operasyonu

Bağcılar’da bir adrese yapılan operasyonda  sahte  1 milyon lira ele geçirildi. Operasyon kapsamında 2 şüpheli gözaltına alındı ,  sahte   para  basımında kullanılan çok sayıda elektronik cihaz ve malzemeye de el kondu.

haber7
0İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri ,  sahte   para  basarak piyasaya sürmeye çalışan şahıslara yönelik operasyon düzenledi. Daha önce yürütülen soruşturmanın devamı niteliğindeki operasyonda , Bağcılar’da bir eve girildi. Kalpazanlık yaptığı gerekçesiyle Fırat Y. ile Bilal D. gözaltına alındı. Evde yapılan aramalarda çeşitli yerlere gizlenmiş 20 , 50 , 100 ve 200 liralık banknotlardan oluşan  sahte  380 bin lira ile 680 bin değerinde basımı tamamlanmamış  sahte  banknot ele geçirildi.  sahte   para  ve evrak basımında kullanılın çok sayıda araç ve gerece de el kondu.

Emniyette sorgulandıktan sonra mahkemeye sevk edilen Fırat Y. ile Bilal D. , ‘Örgütlü Olarak  sahte   para  Basmak ve Piyasaya Sürmek’ suçundan tutuklandı. Daha önce yapılan operasyonda da 27 kişi gözaltına alınmış ve bunlardan 15 i sevk edildikleri mahkemece tutuklanarak cezaevine konulmuştu.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 8 =