Kullanıcı Adı: Şifre:
Son Dakika Haberleri
Ana Sayfa / SPOR / Olimpiyatlarda yaşanan ilginç olaylar

Olimpiyatlarda yaşanan ilginç olaylar

İngiltere nin başkenti Londra nın üçüncü kez ev sahipliği yapacağı olimpiyat oyunlarında , tarih boyunca birçok ilginç olay yaşandı.

haber7 2012-07-26, 12:03:23 Okunma: 0 0 yorum
Diskalifiye olaylarından , altın madalya hikayelerine , olimpiyat oyunları için yapılan harcamalar ve hazırlıklara kadar tarihte olimpiyat oyunlarında yaşanan bazı ilginç olaylar şöyle:

-1928 yılındaki Amsterdam Olimpiyat Oyunlarında , Avustralyalı kürekçi Henry Pearce , çeyrek finalde yarışırken kayığını durdurarak , nehirden geçmekte olan ördek sürüsüne yol verdi. Pearce duraksamasına karşın , altın madalyayı ülkesine götürmeyi başardı.

-1904 yılında Amerikalı maraton koşucusu Fred Lorz , St Louis de yapılan oyunlarda yarışın büyük bir bölümünü arabaya binerek tamamladığı ortaya çıkınca diskalifiye oldu.

-Londra Olimpiyat parkındaki 269 milyon sterline yapılan ve yüzme ile dalış yarışlarının yapılacağı Aquatics Centre , vatoz balığı şeklinde tasarlandı. 17 bin 500 kişi kapasiteli merkez , kuşbakışı bakıldığında , yüzen vatoz balığı görünümünde.

-Tarzan filmleriyle bilinen ve 12 Tarzan filminde oynayan ABD li aktör Johnny Weismuller , 1924 ve 1928 olimpiyat oyunlarında yüzmede beş altın madalya kazandı.

-Uçan hedef atıcılığında , 1900 yılındaki olimpiyat oyunlarında kilden güvercin yerine gerçek güvercinler kullanıldı ve müsabakalarda 300 güvercin öldürüldü.

-1948 yılındaki Londra Olimpiyat oyunlarında kötü hava koşulları nedeniyle , oyunlar akşam karanlığına ...... Haberin devamini okumak icin TIKLAYINIZ

Paylas
YORUMLAR // Henüz yorum yok, ilk yorumu siz yapın.
 


Adı Soyadı (*)


Başlık (*)


Yorum içeriği (*)


9 + 4 = (İki sayının toplamını aşağıdaki kutuya giriniz.) (*)