Helikopterin pilotu düşüş anını anlattı

Van Valisi Münir Karaloğlu ile Jandarma Asayiş Kolordu Komutanı Korgeneral  Yıldırım Güvenç  ,  Hakkari  nin Yüksekova İlçesi nde düşen helikopterde ve diğer olaylarda yaralanıp hastanelerde tedavi gören askerleri ziyaret etti

haberturk
0

VAN Valisi Münir Karaloğlu ile Jandarma Asayiş Kolordu Komutanı Korgeneral  Yıldırım Güvenç  ,  Hakkari  nin Yüksekova İlçesi nde düşen helikopterde ve diğer olaylarda yaralanıp hastanelerde tedavi gören askerleri ziyaret etti. Ziyaret sırasında , düşen  Helikopterin   pilotu  Jandarma Binbaşı  Kürşat Celal Konukçu   Helikopterin  nasıl düştüğünü anlattı.

Hakkari nin Yüksekova İlçesi Dağlıca Bölgesi ndeki Deryan Tepe ye inişi sırasında düşen helikopterde şehit olan 5 asker memleketlerinde toprağa verilirken , helikopter kazası ve diğer olaylarda yaralanan toplam 23 askeri Van Valisi Münir Karaloğlu , Jandarma Asayiş Kolordu Komutanı Korgeneral  Yıldırım Güvenç  , İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Nurettin Alkan ve Van Emniyet Müdürü Mustafa Uçkan hastanelerde ziyaret etti. Ziyaret sırasında Jandarma Asayiş Kolordu Komutanı Korgeneral  Yıldırım Güvenç  askerlere geçmiş olsun dileklerinde bulunarak , Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel in aynı dileklerini iletti.

PİLOT BİNBAŞI KAZAYI ANLATTI

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi ;Tıp Fakültesi , Van Asker Hastanesi ile Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi nde tedavileri süren askerlerin sağlık durumu hakkında doktorlardan bilgi alan yetkililer , askerlerin morallerinin iyi olduğu söyledi.

Ziyaret sırasında Van Asker Hastanesi nde tedavisi süren Jandarma Pilot Binbaşı  Kürşat Celal Konukçu  ,  Helikopterin  nasıl düştüğünü Van Valisi Münir Karaloğlu na anlattı. İniş yapacakları Deryan Tepe bölgesinin riskli olduğunu düşündüğü için , ikinci bir manevra yaparak farklı bir bölgeye inmek istediği sırada  Helikopterin  güç kaybına uğradığını belirten Pilot Binbaşı Konukçu ,  Helikopterin  yaklaşık 200 metre sürüklendiğini söyledi. Şehit olan arkadaşlarına rahmet dileyen Binbaşı Konukçu şunları ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 5 =