Kullanıcı Adı: Şifre:
Son Dakika Haberleri
Ana Sayfa / POLİTİKA / Emekli suay ve astsubaya zam teklifi

Emekli suay ve astsubaya zam teklifi

chp adana milletvekili ali demirçalı , ek göstergede değişiklik yapılarak subay ve astsubayların Emekli maaşlarının artırılması için kanun teklifi hazırladı.

haber7 2012-07-16, 12:52:06 Okunma: 0 0 yorum


Demirçalı nın , TBMM Başkanlığı na sunduğu teklif , TSK Personel Kanunu nda değişiklik öngörüyor. Teklif , birinci dereceye yükseltilen ve 3600 ek göstergeye hak kazanan subay ve astsubaylara , 4800 gösterge rakamının , memur aylıklarına uygulanan katsayı ile çarpımı sonucunda bulunan miktarın görev tazminatı olarak ödenmesi imkanını getiriyor. Teklif , yarbay ve üst rütbeli subaylara verilen makam ve temsil tazminatlarının , kıdemli binbaşı ve daha alt rütbedeki subay ve astsubaylara da verilmesini öngörüyor.

Teklifin gerekçesinde , son dönemlerde yapılan düzenlemelerle bir çok kamu personelinin makam ve görev tazminatı almaya hak kazandığı belirtildi. Gerekçede , fakülte mezunu subay ve astsubaylara da birinci derecenin dördüncü kademesine yükselme imkanı tanındığı , ancak ek gösterge değişikliği yapılmadığı için bu yükselmenin Emekli maaşlarına yansımadığı ifade edildi.

Teklifin , subay ve astsubayların Emekli maaşlarında 370-385 lira arasında bir artış sağlamasına imkan tanıyacağı kaydedildi.

AA... Haberin devamini okumak icin TIKLAYINIZ

Paylas
YORUMLAR // Henüz yorum yok, ilk yorumu siz yapın.
 


Adı Soyadı (*)


Başlık (*)


Yorum içeriği (*)


6 + 4 = (İki sayının toplamını aşağıdaki kutuya giriniz.) (*)


Maliye Bakanlığı'nın taşeron işçinin kadroya alınmasıyla ilgili ...
Antalya’nın Muratpaşa ilçesindeki Antalya Atatürk İlkokulu’nda ...
İzmir'in Selçuk İlçesi'ndeki Selçuk-Efes Havaalanı'ndan eğitim uçuşu ...
DENİZLİ’de, psikolojik tedavi gördüğü öğrenilen 42 yaşındaki ...