Emekli suay ve astsubaya zam teklifi

 chp adana milletvekili   ali demirçalı  , ek göstergede değişiklik yapılarak subay ve astsubayların  Emekli  maaşlarının artırılması için kanun  teklifi  hazırladı.

haber7
0Demirçalı nın , TBMM Başkanlığı na sunduğu teklif , TSK Personel Kanunu nda değişiklik öngörüyor. Teklif , birinci dereceye yükseltilen ve 3600 ek göstergeye hak kazanan subay ve astsubaylara , 4800 gösterge rakamının , memur aylıklarına uygulanan katsayı ile çarpımı sonucunda bulunan miktarın görev tazminatı olarak ödenmesi imkanını getiriyor. Teklif , yarbay ve üst rütbeli subaylara verilen makam ve temsil tazminatlarının , kıdemli binbaşı ve daha alt rütbedeki subay ve astsubaylara da verilmesini öngörüyor.

Teklifin gerekçesinde , son dönemlerde yapılan düzenlemelerle bir çok kamu personelinin makam ve görev tazminatı almaya hak kazandığı belirtildi. Gerekçede , fakülte mezunu subay ve astsubaylara da birinci derecenin dördüncü kademesine yükselme imkanı tanındığı , ancak ek gösterge değişikliği yapılmadığı için bu yükselmenin  Emekli  maaşlarına yansımadığı ifade edildi.

Teklifin , subay ve astsubayların  Emekli  maaşlarında 370-385 lira arasında bir artış sağlamasına ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 7 =