Kullanıcı Adı: Şifre:
Son Dakika Haberleri
Ana Sayfa / EKONOMİ / TİGEM arıcılık için kolları sıvadı

TİGEM arıcılık için kolları sıvadı

TİGEM Genel Müdürü Mehmet Halis Bilden , yaptığı açıklamada , TİGEM in tarım ve tarıma dayalı sanayinin ihtiyacı olan her türlü mal ve hizmetleri üretmek amacıyla kurulduğunu hatırlatırken , kuruluşun gerek hayvancılıkta , gerek bitkisel üretimde , gere

hurriyet 2012-06-12, 08:32:02 Okunma: 0 1 yorum

TİGEM in mevcut faaliyetlerinin yanı sıra arıcılık faaliyetlerine de başladığını bildiren Bilden , şu anda 4 işletmede , 2 bin kovanlarının olduğunu ifade etti.
Arıcılık faaliyetlerine başlarken asli amaçlarının bal üretimi olmadığına işaret eden Bilden , Arı , tohumculukta çok önemli bir argümandır , çiçekten çiçeğe konar döllenmeyi kolaylaştırır , birinci amaç. İkinci amaç da tabii bal üretimi diye konuştu.

Arılar işletme işletme gezecek

Bu yıl 15 ton bal üretmeyi hedeflediklerini belirten Bilden , arıcılık faaliyetlerine dönük bir ekip kurduklarını ve bu ekibin arıları hangi işletmede çiçek varsa oraya götüreceğini kaydetti.

Bilden , Mesela Dalaman İşletmesi nde narenciye var , narenciyenin çiçek açma döneminde Dalaman a götürecekler , sonra Iğdır a , Karacabey e diğer işletmelere dedi.

Amaçlarının 3 yıl içerisinde arıcılık faaliyetlerini 10 bin kovanda sürdürmek olduğunu ifade eden Bilden , bu şekilde bal üretimini 100-120 tona çıkarmayı hedeflediklerini söyledi.

Tohumların kalitesi de artacak

TİGEM in tohumculuk alanındaki çalışmaları dikkate alındığında , arıcılık faaliyeti ile tohumların da kalitesini artırmış olacaklarını belirten Bilden , şunları kaydetti:
Biz damızlıkçı bir kuruluşuz , hem büyükbaş ve hem de küçük baş hayvanlarımız var. ...... Haberin devamini okumak icin TIKLAYINIZ

Paylas
YORUMLAR // 1 Adet yorum yapıldı.
teşekür
2012-09-30, 08:12:01, 95.14.59.33
ziyaettin karaarslan diyor ki; başarıların devamını dilerim geç kalmış olsanızda yinede iyi bir işi başlatmak yürütmek güzel olacaktır başarılar dilerim

 


Adı Soyadı (*)


Başlık (*)


Yorum içeriği (*)


4 + 7 = (İki sayının toplamını aşağıdaki kutuya giriniz.) (*)Maliye Bakanlığı'nın taşeron işçinin kadroya alınmasıyla ilgili ...
Antalya’nın Muratpaşa ilçesindeki Antalya Atatürk İlkokulu’nda ...
İzmir'in Selçuk İlçesi'ndeki Selçuk-Efes Havaalanı'ndan eğitim uçuşu ...
DENİZLİ’de, psikolojik tedavi gördüğü öğrenilen 42 yaşındaki ...