Derste canlı yayın

Stüdyoda yer alan bu konuklar , sanmayın ki sıradan kişiler. Onlar üniversite öğrencisi...

hurriyet
0

Stüdyoda yer alan bu konuklar , sanmayın ki sıradan kişiler. Onlar , Bilgi Üniversitesi öğrencileri ve şu anda radyodan  canlı  yayınlanan bir dersteler… Bilgi Üniversitesi , radyo JoyTurk de yayınlanan ‘JoyTurk Akustis programını ders programı kapsamına alarak , öğrencilere  Derste   canlı   yayın  heyecanı tattırıyor.  canlı  yayında 25 öğrenci görev alıyor. Yani , siz radyodan programı dinlerken öğrenciler , stüdyoda ders yapıyorlar.

BİLGİ Üniversitesi nin Televizyon Haberciliği ve Programcılığı bölümü öğrencileri ,  canlı  yayında ders yaparak ‘üniversitede ders tarihine girmeye aday görünüyorlar. Göksel , Emre Aydın , Model , Murat Dalkılıç , Yonca Lodi gibi her hafta bir popüler sanatçıların konuk olduğu çekimler Santral Kampüs te yapılıyor. Programın dekor , ışık , kamera , fotoğraf , karşılama , kurgu , reji , ses görevlerini öğrenciler yerine getiriyor. Dönem başından bu yana yürütelen dersler için 25 öğrenci , görev alıyor.

Programın; konuk ağırlamasından ses kayıtlarına , kamera çekimlerinden kurgusuna tüm çalışmaların kahramanı da öğrenciler. Bölüm hocalarınında eşlik ettiği dersler her salı öğleden sonra Santral Kampüs deki İletişim Fakültesi binasında başlayıp gece geç saatlerde bitiyor. İletişim Fakültesi öğrenclerini mezun olduktan sonra gerçek çalışma hayatına dair deneyim ve beceri kazanmaları için yürütülen bu çalışmalardan ne kadar yorulsalarda öğrenciler oldukça memnun.

‘Ders benim için fırsata dündü

Televizyon Programcılığı ve Haberciliği 4. sınıf öğrencisi Aydın Ateş , JoyTurk Akustik dersinin Yapım Koordinatörü. Yapımla ilgili okul tarafında yürütülen tüm çalışmalarla ilgilendiğini söylüyor: Yaptığımzı çalışma profesyonel anlamda bir program çekimi olduğu için öncesinde iki hafta boyunca amatör gruplarla provalar ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 6 =