Kullanıcı Adı: Şifre:
Son Dakika Haberleri
Ana Sayfa / GÜNDEM / Derste canlı yayın
Etiketler:

Derste canlı yayın

Stüdyoda yer alan bu konuklar , sanmayın ki sıradan kişiler. Onlar üniversite öğrencisi...

hurriyet 2012-05-17, 13:33:03 Okunma: 0 0 yorum

Stüdyoda yer alan bu konuklar , sanmayın ki sıradan kişiler. Onlar , Bilgi Üniversitesi öğrencileri ve şu anda radyodan canlı yayınlanan bir dersteler… Bilgi Üniversitesi , radyo JoyTurk de yayınlanan ‘JoyTurk Akustis programını ders programı kapsamına alarak , öğrencilere Derste canlı yayın heyecanı tattırıyor. canlı yayında 25 öğrenci görev alıyor. Yani , siz radyodan programı dinlerken öğrenciler , stüdyoda ders yapıyorlar.

BİLGİ Üniversitesi nin Televizyon Haberciliği ve Programcılığı bölümü öğrencileri , canlı yayında ders yaparak ‘üniversitede ders tarihine girmeye aday görünüyorlar. Göksel , Emre Aydın , Model , Murat Dalkılıç , Yonca Lodi gibi her hafta bir popüler sanatçıların konuk olduğu çekimler Santral Kampüs te yapılıyor. Programın dekor , ışık , kamera , fotoğraf , karşılama , kurgu , reji , ses görevlerini öğrenciler yerine getiriyor. Dönem başından bu yana yürütelen dersler için 25 öğrenci , görev alıyor.

Programın; konuk ağırlamasından ses kayıtlarına , kamera çekimlerinden kurgusuna tüm çalışmaların kahramanı da öğrenciler. Bölüm hocalarınında eşlik ettiği dersler her salı öğleden sonra Santral Kampüs deki İletişim Fakültesi binasında başlayıp gece geç saatlerde bitiyor. İletişim Fakültesi öğrenclerini mezun olduktan sonra gerçek çalışma hayatına dair deneyim ve beceri kazanmaları için yürütülen ...... Haberin devamini okumak icin TIKLAYINIZ

Paylas
YORUMLAR // Henüz yorum yok, ilk yorumu siz yapın.
 


Adı Soyadı (*)


Başlık (*)


Yorum içeriği (*)


8 + 1 = (İki sayının toplamını aşağıdaki kutuya giriniz.) (*)


Maliye Bakanlığı'nın taşeron işçinin kadroya alınmasıyla ilgili ...
Antalya’nın Muratpaşa ilçesindeki Antalya Atatürk İlkokulu’nda ...
İzmir'in Selçuk İlçesi'ndeki Selçuk-Efes Havaalanı'ndan eğitim uçuşu ...
DENİZLİ’de, psikolojik tedavi gördüğü öğrenilen 42 yaşındaki ...