Kullanıcı Adı: Şifre:
Son Dakika Haberleri
Ana Sayfa / DÜNYA / Almanya'da Müslümanları korkutan çatışma

Almanya'da Müslümanları korkutan çatışma

Almanya da Kuzey Ren Vestfalya eyaletindeki seçimler öncesi Müslüman grup Selefilerle , ırkçı grup Pro-NRW arasında çatışma yaşanıyor. Alman polisi iki radikal grup arasındaki çatışmayı önlemek için geniş güvenlik önlemleri aldı.

ntv 2012-05-08, 11:45:02 Okunma: 0 0 yorum
Kuzey Ren vestfalya eyaletindeki seçimler öncesi Almanya da aşırı sağcı Pro-NRW ve Müslüman grup Selefiler arasında Bonn kentinde çatışma yaşanmıştı. Alman polisi benzer bir saldırının bugün Köln kentinde meydana gelmemesi için geniş güvenlik önlemleri aldı. Seçim öncesi Almanya daki yabancıları ve Müslüman grupları hedef alan Pro-NRW , Köln ün Ehrenfeld mahallesinde bulunan bir caminin önünde protesto gösterisi düzenleyeceğini açıkladı. Selefiler in Pro-NRW grubuna taş ve sopalarla müdahale etmesinden çekinen Alman polisi alarmda. Köln Emniyet müdür yardımcısı Michael Temme , "Seçim çalışmaları sürecinde yapılan barışçıl gösterilere izin vereceğiz. Ancak bu gösterilerde şiddette başvuranlara asla izin vermeyeceğiz" dedi. Ehrenfeld mahallesi Belediye Başkanı Josef Wirges ise , Pro-NRW grubuna ve aşırı sağa karşı bir gösteri düzenleyeceklerini açıkladı. SELEFİLERDEN ÇAĞRI
Almanya daki Selefiler ise internet üzerinden taraftarlarına çağrı yaparak , aşırı sağcıların cami önlerinde gösteri yapmasına engel olunması için destek istedi.

Aşırı sağcı Pro-NRW dün Bielefeld , Münster ve Hagen kentlerinde de benzer eylemler yaptı. Bu kentlerde herhangi bir çatışma yaşanmadı. 

Selefiler , Almanya da "Her eve bir Kur an-ı Kerim" ...... Haberin devamini okumak icin TIKLAYINIZ

Paylas
YORUMLAR // Henüz yorum yok, ilk yorumu siz yapın.
 


Adı Soyadı (*)


Başlık (*)


Yorum içeriği (*)


7 + 6 = (İki sayının toplamını aşağıdaki kutuya giriniz.) (*)Maliye Bakanlığı'nın taşeron işçinin kadroya alınmasıyla ilgili ...
Antalya’nın Muratpaşa ilçesindeki Antalya Atatürk İlkokulu’nda ...
İzmir'in Selçuk İlçesi'ndeki Selçuk-Efes Havaalanı'ndan eğitim uçuşu ...
DENİZLİ’de, psikolojik tedavi gördüğü öğrenilen 42 yaşındaki ...