Kullanıcı Adı: Şifre:
Son Dakika Haberleri
Ana Sayfa / GÜNDEM / İlçe belediyeleri büyükşehire mi bağlanacak?

İlçe belediyeleri büyükşehire mi bağlanacak?

İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin Türkiye nin 2014 seçimlerinde büyükşehir belediyelerini oluştururken farklı bir seçimin ilk kez yapılacağını açıkladı.

haber7 2012-04-27, 15:18:00 Okunma: 0 0 yorum

İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin , Türkiye nin 2014 seçimlerinde büyükşehir belediyelerini oluştururken sadece il merkezlerindeki büyükşehir yapılanmasını ve yönetimini seçmek yerine o ilin tamamını büyükşehirin hizmet alanı olarak kabul eden bir anlayışla ilk seçimini yapacağını belirtti.

Şahin , Bursa da bir otelde düzenlenen Marmara Belediyeler Birliği 2012 yılı 1. Olağan Genel Kurulu nda yaptığı konuşmada , İstanbul ve Kocaeli dışında 14 büyükşehir ve yeni oluşacakların tamamında , farklı bir seçimi ilk kez yapacağız. Farklı hizmet anlayışıyla Türkiye yi halkımızı tanıştırmış olacağız dedi.

Bakan Şahin , Bir tarafta 50 bin nüfuslu bir mahalle ve onun muhtarı , bir tarafta 50 nüfuslu bir başka mahalle ve onun muhtarı , aynı kanun , aynı düzen , aynı pozisyon aynı yetki ve bu ölçek sorunu hepimizin ortak sorunudur diye düşünüyorum şeklinde konuştu.

AA

Etiketler: içişleri bakanı idris naim şahin yerel seçim... Haberin devamini okumak icin TIKLAYINIZ

Paylas
YORUMLAR // Henüz yorum yok, ilk yorumu siz yapın.
 


Adı Soyadı (*)


Başlık (*)


Yorum içeriği (*)


8 + 4 = (İki sayının toplamını aşağıdaki kutuya giriniz.) (*)Maliye Bakanlığı'nın taşeron işçinin kadroya alınmasıyla ilgili ...
Antalya’nın Muratpaşa ilçesindeki Antalya Atatürk İlkokulu’nda ...
İzmir'in Selçuk İlçesi'ndeki Selçuk-Efes Havaalanı'ndan eğitim uçuşu ...
DENİZLİ’de, psikolojik tedavi gördüğü öğrenilen 42 yaşındaki ...