İlçe belediyeleri büyükşehire mi bağlanacak?

İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin Türkiye nin 2014 seçimlerinde büyükşehir belediyelerini oluştururken farklı bir seçimin ilk kez yapılacağını açıkladı.

haber7
0

İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin , Türkiye nin 2014 seçimlerinde büyükşehir belediyelerini oluştururken sadece il merkezlerindeki büyükşehir yapılanmasını ve yönetimini seçmek yerine o ilin tamamını büyükşehirin hizmet alanı olarak kabul eden bir anlayışla ilk seçimini yapacağını belirtti.

Şahin , Bursa da bir otelde düzenlenen Marmara Belediyeler Birliği 2012 yılı 1. Olağan Genel Kurulu nda yaptığı konuşmada , İstanbul ve Kocaeli dışında 14 büyükşehir ve yeni oluşacakların tamamında , farklı bir seçimi ilk kez yapacağız. Farklı hizmet anlayışıyla Türkiye yi halkımızı tanıştırmış olacağız dedi.

Bakan Şahin , Bir tarafta 50 bin nüfuslu bir mahalle ve onun muhtarı , bir tarafta 50 nüfuslu bir başka mahalle ve onun muhtarı , aynı kanun , aynı düzen , aynı pozisyon aynı yetki ve bu ölçek sorunu hepimizin ortak sorunudur diye düşünüyorum şeklinde ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 9 =