Kullanıcı Adı: Şifre:
Son Dakika Haberleri
Ana Sayfa / EKONOMİ / Şırnak ve Şırnak-Silopi barajları tamamlandı

Şırnak ve Şırnak-Silopi barajları tamamlandı

DSİ 10. Bölge Müdürlüğü nce Şırnak ta yapılmakta olan 5 barajdan Şırnak ve Şırnak-Silopi barajları tamamlandı.

haber7 2012-04-11, 13:20:43 Okunma: 0 0 yorum

DSİ 10. Bölge Müdürü Turkay Özgür ,yaptığı açıklamada , Şırnak ta 7 su şişirme bendinin , 5 baraj adı altında yapıldığını , bu barajların; Musatepe-Çetintepe , kavşaktepe , uludere-ballı , Şırnak ve Şırnak-Silopi olduğunu söyledi.

Bunlardan Şırnak ve Şırnak-Silopi barajlarının tamamlandığını , tamamlanan barajların geçici kabul aşamasına geldiğini kaydeden Özgür , su tutulmaya da başlandığını bildirdi. Turkay Özgür , Şırnak-Silopi Barajı nın Hezil Çayı üzerinde inşa edildiğini ve bu baraj sayesinde yaklaşık 100 bin nüfuslu Silopi ilçesinin içme suyunun temin edileceğini kaydetti.

Barajlarda aynı zamanda enerji üretiminin de yapılacağını ifade eden Özgür , Ortasu üzerinde Hezil Çayı ile birleşmeden önce Şırnak Barajı nın yapıldığını , bunun da bittiğini aktardı.

Şırnak Barajı nın taşkınları önleme ve enerji amaçlı olduğunu anlatan Özgür , Uludere Barajı çalışmalarının ise devam ettiğini , bu yıl içinde tamamlanacağını dile getirdi.

Alternatif yol yapılacak

Diğer barajlarının bitirilmesi için Karayollarının yeni Şırnak-Hakkari yolunu yapması gerektiğini ifade eden DSİ 10. Bölge ...... Haberin devamini okumak icin TIKLAYINIZ

Paylas
YORUMLAR // Henüz yorum yok, ilk yorumu siz yapın.
 


Adı Soyadı (*)


Başlık (*)


Yorum içeriği (*)


4 + 6 = (İki sayının toplamını aşağıdaki kutuya giriniz.) (*)Maliye Bakanlığı'nın taşeron işçinin kadroya alınmasıyla ilgili ...
Antalya’nın Muratpaşa ilçesindeki Antalya Atatürk İlkokulu’nda ...
İzmir'in Selçuk İlçesi'ndeki Selçuk-Efes Havaalanı'ndan eğitim uçuşu ...
DENİZLİ’de, psikolojik tedavi gördüğü öğrenilen 42 yaşındaki ...