Uçan araba 2013 te yollarda

Yolda da gidebilen hava aracı , sokakta gitmesi yasal olan uçak şeklinde tanımlanıyor.

sonhaberler
0

Bu hafta Amerika da yapılacak olan New York  araba  Fuarı nda , "gerçeğe en yakın"  Uçan   araba  tasarımı olarak bilinen Transition modeli tanıtılacak.

GELECEĞE DÖNÜŞ FİLMİNDE 2015 DE TANIŞIYORLARDI

Geleceğe Dönüş serisinin ikinci filminde geleceği ziyaret eden Marty McFly , 2015 yılında  Uçan  arabalarla ilk kez tanışıyordu. Bizler ise  Uçan  arabaları  2013  te görmeye başlayacağız.

SOKAKTA GİTMESİ YASAL OLAN UÇAK

Massachusetts te faaliyet gösteren Terrafugia şirketi , tasarımı "yolda da gidebilen hava aracı" ve "sokakta gitmesi yasal olan uçak" şeklinde tanımlıyor. Şirketin 2006 dan beri üzerinde çalıştığı tasarım ilk kez , 6 Nisan da başlayacak New York  araba  Fuarı nda görücüye çıkacak.

SATIŞ FİYATI 488 BİN TL

Transition isimli araç , 2 koltuk bulunan , kanat kısımları katlanabilen bir uçak şeklinde üretilecek. 4 tekeri ve dönüş sinyalleri de bulunan aracın Amerika daki satış fiyatı ise 279 bin dolar (yaklaşık 488 bin TL) olarak belirlendi. Araç , saatte 105 millik (saatte yaklaşık 195 kilometre) seyir hızına çıkabiliyor ve hızı 425 mile (saatte yaklaşık 787 kilometre) kadar çıkabiliyor.

Geçtiğimiz ay , Terrafugia nın prototipi ilk uçuş denemelerini tamamladı. Şirketin CEO su Carl Dietrich in Amerikan Wired dergisine verdiği bilgiye göre , tasarımın testleri 2012 boyunca devam edecek ve teslimatlar önümüzdeki yıl başlayacak.

Dietrich , tasarımın arabayla çok uzak , uçakla çok kısa sürecek yerlere yolculuk edilirken kullanılacağını belirtiyor. Aşırı yağışlı ya da fırtınalı havalarda ufak uçakların kalkması için pilotların özel bir eğitim almış olmaları ve uçakta gerekli donanıma sahip olmaları gerekiyor. Bu araç ise , bu tip havalarda uçmak için beklemek zorunda kalacak pilotlar için bir çözüm sunuyor. Kötü havalar ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 1 =