Şahin Sucukları gıdada yeni alana yöneliyor

Pastırma ve sucuk üreticisi  Şahin   Sucukları  firması , gıda alanında  yeni  sektörlere yöneliyor.

haber7
0

Firma Genel Müdürü Mustafa Demirpalta ve Genel Müdür Yardımcısı Murat Beşiktaş , düzenledikleri basın toplantısında , firmanın üretim faaliyetleri hakkında bilgi verirken , hedeflerini paylaştı.

Genel Müdür Yardımcısı Murat Beşiktaş sunumunda , kuruluşu 1920 lere dayanan firmanın işlenmiş et ürünlerinde Türkiye nin en büyük 3 işletmesinden biri olduğunu , geleneksel lezzetleri modern üretimle vatandaşın beğenisine sunduklarını belirtti.

Geçen yılı 87 milyon lira ciro ile kapattıklarını , 2012 yılında yüzde 50 büyüme ile 130 milyon lira ciro hedeflediklerini ifade eden Beşiktaş , bugüne dek 20 milyon avro yatırım yaptıklarını kaydetti.

Yeni sektörlerle büyümeyi hedeflediklerini , süt ürünleri ile kuruyemiş sektörüne girmeyi planladıklarını anlatan Beşiktaş , şu bilgileri verdi:

Büyüme hedefimizin ilk adımı mantı oldu. Geleneksel Kayseri etli ev mantısını  Şahin  markası ile üretiyoruz. Özel makinelerimizle mantıyı el değmeden doldurup paketliyoruz.

Bunun için 1 milyon liralık yatırım yaptık. Yıllık 750 ton üretim kapasitesine ulaştık. Mantı ile birlikte diğer geleneksel unlu mamullere de yöneleceğiz.

Diğer taraftan süt ve süt ürünleri ile kuruyemiş sektörüne de gireceğiz. bunun için altyapı ve proje çalışmalarımız sürüyor. 150 dönüm üzerinde  yeni  üretim tesisi kuracağız.

Süt ürünleri için 40 milyon lira ve kuruyemiş üretimi için 10 milyon liralık yatırım planlıyoruz. Önümüzdeki 5 yılda güçlü bir gıda markası oluşturmayı hedefliyoruz.

AA

...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 3 =