Beşiktaş ın yeni stadının son hali netleşti

 Beşiktaş  ın , İnönü Stadı nın yerine yapılacak “yeni evi”nin projesi netleşti. Seyirci kapasitesi 45 bin kişiye çıkacak olan stat , eskisiyle aynı boyutta olacak.

haber7
0

Serdar Sarıdağ ın haberi

Beşiktaş’ın yenileyerek , Türk futbolunun hizmetine sunacağı Fiyapı İnönü Stadı’nın son  hali  netleşti.  başbakan recep tayyip erdoğan  ve bakanlar tarafından da beğenilen stat aynı ölçülerde olacak ancak 32 bin kişilik kapasite , 45 bin kişiye çıkarılacak. Siyah-beyazlılar buradan yılda 84 milyon liralık bir gelir hedefliyor.

Amerikan danışmanlık ve mimarlık firması Aecom tarafından hazırlanan projeye göre , eski açık tarafında bulunan kuleler de yerini koruyacak. Stadın biraz daha geri çekileceği , bunun dışında her şeyinin aynı kalacağı vurgulandı.

Localardan beklenti büyük

Kapalı araç otoparkı ve kongre ve kültür merkezinin de yer alacağı İnönü Stadı’nın  yeni  halinde ,  Beşiktaş  localardan da önemli ölçüde gelir hedefliyor. Siyah-beyazlılar , diğer kulüplerin aksine bu locaları uzun vadeli kiralamak yerine sezon sezon siyah-beyazlı işadamlarının hizmetine sunmak istiyor.

BJK Store ,  Beşiktaş  müzesi ve salon , sergi alanı ve sinema salonlarının da bulunacağı stadın , Boğaz’ın silüetini değiştirmeyeceği , Bezmialem Valide Sultan Camii’nin manzarasının da aynı kalacağı vurgulandı.

MİLLİYET

Etiketler:  başbakan recep tayyip erdoğan   fiyapı inönü stadı   Beşiktaş  inönü stadı

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 4 =