Gümrük Muhafaza memurları yeni KHK yı bekliyor

 gümrük muhafaza  memurlukları , son iki yıldır mücadelesini verdiği özlük hakları için TBMM ye mesaj gönderdi..

haber7
0

Gümrük  Muhafaza  Memurlarının TBMM ye vekillere ulaştırılması için gönderdikleri mesaj şöyle;
 
Bilindiği üzere , 8 Haziran 2011 tarihinde Gümrük ve Ticaret Bakanlığının Teşkilatı ve Görevleri Hakkında 640 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmiştir. Gümrük  Muhafaza  personeli “Denetmenlik” ünvanı öngörülmesi , “Yıpranma” ve “Tazminatlar” gibi özlük düzenlemeleri üzerine son iki yıldır mücadelesini verdiği haklara yönelik değişiklik önerileri bahse konu KHK’de yer almamıştır.
 
Görevi yasal ticareti zorlaştırmaksızın “vergi toplamak” ve sosyo-ekonomik , beşeri-toplumsal hayata son derece olumsuz etkileri olan uyuşturucu , silah/mühimmat , ticari eşya ve insan kaçakçılığı gibi yasadışı faaliyetlerle mücadele etmek olan Gümrük Personeli , hudut kapılarında 24 saat esasına dayalı görev yaparak , bireysel ve ailevi yokluklar içerisinde son derece özverili çalışmalar yürütmektedir. Bunun en somut örneği ise  son yıllarda Türk Gümrük İdaresince gerçekleştirilen uyuşturucu yakalamalarının tüm Avrupa Gümrük İdarelerinin toplamına eşdeğer miktarlara ulaşmasıdır.
 
Türkiye genelinde yıllık yaklaşık 1 ,7 milyon/adet ithalat , 2 ,2 milyon/adet ihracat olmak üzere  toplam 3 ,9 milyon/adet beyanname , 33.399.989 adet gelen , 34.268.314 adet giden yolcu işlemlerini yerine getiren , toplam vergi gelirinin %18’ini tahsil eden (yaklaşık 28 ,6 milyon/TL) yine yıllık yaklaşık 334 milyar dış ticaret hacmini gerçekleştiren öte ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 9 =