Batı Medyasında 15 Temmuz kitabı tarihe not düştü

Türkiye'de bir darbe teşebbüsü ve  Batı  medyasının demokrasiyle imtihanı 'Batı  Medyasında  15 Temmuz'  kitabı  yayınlandı.

haber7
0

Türkiye de bir darbe teşebbüsü ve  Batı  medyasının demokrasiyle imtihanı "Batı  Medyasında  15 Temmuz"  kitabı  yayınlandı. Belgesel kitap niteliğinde olan eser , 15  Temmuz  darbe girişimine geçit vermeyerek büyük bir demokrasi zaferine imza atan Türkiye ye karşı ,  Batı  medyasının iki yüzlü tavrını gözler önüne seriyor. 

15  Temmuz  darbe teşebbüsünün birinci yıl dönümünde yayınlanan kitap , Türkiye nin en uzun gecesini ve ardından yaşanan olayları  Batı  medyasının nasıl bir gözle izlediğini anlatırken; uluslararası medya temsilcilerinin o gece  ve ertesinde yazdıkları haber ve yorumları orjinal haliyle ortaya koyuyor.

Türkçe çevirilerin de  yer aldığı kitapta , uluslararası medya organlarının başarısız darbe girişimi üzerine yaptıkları haberler , yayınladıkları yazılar ve editörlerin yorumları tek tek analiz edilirken kullandıkları yanlış bilgiler ve yanlı ifadelerle medyanın nasıl bir manipülasyon aracı haline dönüştüğü ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 7 =