Babalar gününe özel program!

Sanatçıdan siyasetçiye , yazardan oyuncuya herkesin kendi arafını anlattığı ,  Arafta Sorular   Babalar  Günü  özel  programıyla izleyici karşısına çıktı.

haber7
0

Ülke TV’de ekrana gelen Arafta Sorular’da  Esra Elönü  bu hafta  Babalar  Günü sebebiyle şehit babalarını stüdyosunda misafir etti. PKK tarafından Derik’te şehit edilen kaymakam Muhammed Safitürk’ün babası Asım Safitürk , 1992 yılında kardeşleri Diyarbakır Silvan’da şehit olan Abdulkadir Fidancı ve Suriye’de şehadete yükselen Ahmet Ümmühan’ın babası Muhammed Ümmühan duygularını , özlemlerini Arafta Sorular’da anlattı.

Aynı zamanda din görevlisi olan Asım Safitürk , odasına yerleştirilen patlayıcı maddenin infilak etmesiyle şehit olan evladının ardından yaşadıklarını anlatırken , İslamiyet’in anne-babaya gösterilmesi gereken önemi ve günümüzde  Babalar  Günü’nde yapılanları yorumladı. ‘Babalarını huzurevlerine yatırıp yılda bir kez elinde hediye paketiyle  Babalar  Günü’nü kutlamanın bir anlamı yok.’ diyen Safitürk , bu tarz özel günlerin Avrupa’ya özeniş olduğunu vurguladı.

Diyarbakır ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 2 =