Dünya Sağlık Örgütü, Brezilya ya gidecek yolculara "sarıhumma aşısı" önerdi

DSÖ , Sao Paulo , Campinas , Rio de Janeiro ve Niteroi kentleri hariç diğer bölgelere başka ülkelerden seyahat edecek kişilere yola çıkmadan 10 gün önce aşı yaptırması uyarısında bulundu

haberturk
0

Dünya  Sağlık  Örgütünün (DSÖ) son raporunda , başka ülkelerden  Brezilya  nın Sao Paulo ve Rio de Janeiro eyaletlerine seyahat edecek  yolculara  "sarıhumma aşısı" yaptırmaları tavsiye edildi.

DSÖ nün raporunda , Sao Paulo eyaletinde Sao Paulo ve Campinas , Rio de Janeiro eyaletinde ise Rio de Janeiro ve Niteroi şehirleri hariç diğer bütün bölgelerin  sarıhumma  bulaşma riski altında olduğunun dikkate alınması gerektiği bildirildi. Bu 4 kent , uluslararası  yolculara  aşı tavsiyesine dahil edilmedi.

Sarıhummanın ülkenin Atlantik sahilleri boyunca yayılmaya devam ettiği uyarısında bulunulan raporda ,  Brezilya  daki risk bölgelerine  gidecek   yolculara  seyahatlerinden 10 gün önce hastalığa karşı aşı yaptırmaları ve sivrisinek sokmasını önlemek için tedbir almaları önerildi.

cbgAds.AdsInline

DSÖ , Minas Gerais ve Espirito Santos eyaletlerinin tümü ile Bahia eyaletinin güney ve güneybatısındaki 69 belediye bölgesi için daha önce aşı tavsiyesinde bulunmuştu.

Sao Paulo  Sağlık  ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 6 =