Kullanıcı Adı: Şifre:
Son Dakika Haberleri
Ana Sayfa / GÜNDEM / Çetin Doğan'ın Silivri fotoğrafları

Çetin Doğan'ın Silivri fotoğrafları

Emekli Orgeneral Çetin Doğan ın Silivri 5 No lu L Tipi Cezaevi ndeki fotoğrafları basına dağıtıldı.

sonhaberler 0000-00-00, 00:00:00 Okunma: 50 0 yorum

 

Cumhuriyet Güçbirliği İstanbul 2. Bölge Bağımsız milletvekili adayı olan Balyoz Darbe Planı davasının tutuklu sanığı eski Birinci Ordu Komutanı emekli Orgeneral Çetin Doğan ın Silivri 5 No lu L Tipi Cezaevi ndeki fotoğrafları basına dağıtıldı.

Doğan ın avukatı Hüseyin Ersöz , müvekkilinin emekli tümamiral Deniz Kutluk ve emekli tümamiral Aydın Gürül ile birlikte kaldığı koğuşta çekilmiş fotoğraflarını basına dağıttı. Avukat Ersöz açıklamasında , Çetin Doğan ın muvazzaf olduğu dönemden kalma bir alışkanlıkla sabah saat 07.00 de uyandığını , gece ise en geç saat 00.00 da yattığını belirtti.

Avukatın açıklamasında , "Cezaevi ne gelen yemekler Silivri Açık Cezaevi nden geliyor. Tansiyon ve kalp rahatsızlıkları olanlar için diyet yemek gelmesine rağmen bu yemekler dahi çok yağlı olduğundan genelde yağını süzerek yiyorlar. Yine yemeği zeytinyağı , domates ve çeşitli garnitürlerle zenginleştirmek; diyete daha uygun bir hale getirmekle Çetin Doğan görevli" denildi.

BULAŞIKLARI DOĞAN YIKIYOR

Çetin Doğan ın , koğuş arkadaşlarından daha erken kalktığı için bulaşıkları da kendisinin yıkadığını belirten Avukat Ersöz , şunları söyledi:

"Doğan bu duruma "Cezaevinde kader birliği var. Burada aynı davada yargılanan kardeşleriz. Rütbe ya da yaş farkı gözetmeksizin herkes üzerine düşen görevi yerine getirmeye çalışıyor" şeklinde açıklıyor. Cezaevi günleri daha çok kitap okumak , gazetede yayınlanan yazıları üzerine çalışmak , seçim çalışmaları üzerine yoğunlaşmak ve her sabah saat 09.30 civarında gelen günlük gazeteleri okumakla geçiyor.

EN BÜYÜK BURUKLUĞU

En büyük burukluğu ise eşi Nilgül Doğan açısından yaşıyor: "Eşim benim için değil , tüm Balyoz Davası Sanıkları ve Türkiye için bir mücadele veriyor. Bu mücadelesini kendisini yalnız bıraktığım için buruk ama yine de gururla izliyorum. Eşimin ne kadar yorulduğunu her şeye her yere yetişmek için ne fedakarlıklar yaptığını görerek onunla guru duyuyorum ve onu ne çok sevdiğimi de bu vesileyle daha iyi anlıyorum." diyor. Cezaevinde ayda 1 gün yakınları ile açık görüş yapma imkanı olan diğer günler ise cam arkasından telefonla görüşebilen Doğan , görüş günlerinde koğuşta eş ve çocuklarımızı görecek olmanın verdiği tatlı bir telaş yaşandığını , ancak ayrılma zamanı geldiğinde hüznün hakim olduğunu , aynı gecenin ise daha da zor geçtiğini ifade ediyor.

Doğan , "Balyoz Davasını yakından takip edenler dışında kamuoyuna gerçeklerin ve yaşanan hukuka aykırılıkların vahameti tam anlamıyla anlatılabilmiş değil. Eğer seçilirsem ülkemizde zulmün aracı haline gelen adaleti yeniden mülkün temeli haline getirmek için var gücümle çalışacağım" diyor."

Paylas
YORUMLAR // Henüz yorum yok, ilk yorumu siz yapın.
 


Adı Soyadı (*)


Başlık (*)


Yorum içeriği (*)


3 + 7 = (İki sayının toplamını aşağıdaki kutuya giriniz.) (*)


Maliye Bakanlığı'nın taşeron işçinin kadroya alınmasıyla ilgili ...
Antalya’nın Muratpaşa ilçesindeki Antalya Atatürk İlkokulu’nda ...
İzmir'in Selçuk İlçesi'ndeki Selçuk-Efes Havaalanı'ndan eğitim uçuşu ...
DENİZLİ’de, psikolojik tedavi gördüğü öğrenilen 42 yaşındaki ...