Kullanıcı Adı: Şifre:
Son Dakika Haberleri
Ana Sayfa / GÜNDEM / Kemalpaşa'daki yağma davasında karar

Kemalpaşa'daki yağma davasında karar

İzmir in kemalpaşa ilçesinde emlakçılık yapan Ahmet İnce yi kendilerine borcu olduğu gerekçesiyle ormanlık alana götürerek nitelikli yağma suçunu işlediği iddiasıyla yargılanan 6 sanıktan 3 ü 10 ar yıl hapis cezasına çarptırıldı , 3 ü beraat etti.

haber7 2011-05-03, 17:02:03 Okunma: 98 0 yorum

İzmir 3. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya , başka suçtan tutuklu sanıklar Özgür Arıcı , Ramazan Sevgi ve Servet Kaya ile avukatları katıldı. Müşteki Ahmet İnce ise duruşmaya gelmedi.

Duruşmada son savunmaları sorulan sanıklardan Özgür Arıcı , elinde bulunan 130 bin lirayla kemalpaşa da bungalovların bulunduğu , içkili ama nezih bir restoran açmayı düşündüğünü , bunun için yörede emlakçılık yapan Ahmet İnce ile görüştüğünü belirterek , İnce ye bu iş için kaparo verdiğini , iş bozulunca parasını geri almak istediğini kaydetti.

Arıcı , Ahmet İnce nin yaptığı asılsız şikayet nedeniyle 6.5 aydır cezaevindeyim. Oğlum yurt dışında olduğumu sanıyor. Kesinlikle yağma suçuna katılmış değilim dedi.

Sanık Servet Kaya da yasalara aykırı bir iş yapmadığını savunarak , Yaparsam da arslanlar gibi arkasında dururum diyerek suçlamaları reddetti.

Sanık Ramazan Sevgi de suçlamaları kabul etmedi.

Sanıkların avukatları , Özgür Arıcı ile Ahmet İnce nin iş yeri kurma konusunda pazarlık ettiğini , İnce ye para verildiğini , dolandırıldıklarını anlayınca bu işten vazgeçildiğini belirterek , Tek yaptıkları paralarını istemektir dedi.

Davaya konu olayın iş ilişkisinden başka bir şey olmadığını söyleyen avukatlar , yağma suçunun işlenmediğini savundu.

Mahkeme heyeti , sanıklardan Muammer Yumrutaş , Murat Çolak ve Mehmet Arıcı nın atılı suçu işlediklerine ilişkin yeterli delil bulunmadığı gerekçesiyle beraatlerine karar verdi. Özgür Arıcı , Ramazan Sevgi ve Servet Kaya yı temyiz yolu açık olmak üzere nitelikli yağma suçundan 10 ar yıl hapis cezasına çarptırdı.

Servet Kaya , aldığı cezayı duyunca ağlamaya başlayan yakınlarına , Başınızı dik tutun , çoluğuma çocuğuma sahip çıkın dedi.

AA

Etiketler: izmir kemalpaşa ahmet ince yağma dava karar
Paylas
YORUMLAR // Henüz yorum yok, ilk yorumu siz yapın.
 


Adı Soyadı (*)


Başlık (*)


Yorum içeriği (*)


4 + 2 = (İki sayının toplamını aşağıdaki kutuya giriniz.) (*)Maliye Bakanlığı'nın taşeron işçinin kadroya alınmasıyla ilgili ...
Antalya’nın Muratpaşa ilçesindeki Antalya Atatürk İlkokulu’nda ...
İzmir'in Selçuk İlçesi'ndeki Selçuk-Efes Havaalanı'ndan eğitim uçuşu ...
DENİZLİ’de, psikolojik tedavi gördüğü öğrenilen 42 yaşındaki ...