23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk bayramı kutlanıyor...

Bugün , Atatürk’ün armağanı olan 23  Nisan   Ulusal   Egemenlik  ve  Çocuk  Bayramı.  TBMM  de 91’inci yaşını kutluyor

haberturk
0

HABERTÜRK , 23  Nisan   Ulusal   Egemenlik  ve  Çocuk  Bayramı’nda Cumhurbaşkanı ve Başbakan’ın koltuklarına oturacak çocukları buldu. Ankara Aydınlıkevler İlköğretim Okulu 5. sınıf öğrencisi Bengisu Şahin , “23  Nisan  Cumhurbaşkanı” , Ankara Hacı Mustafa Tarman İlköğretim Okulu 5. sınıf öğrencisi Umut Bayraktar “23  Nisan  Başbakanı” olacak.

İşte Cumhurbaşkanı ve Başbakan olacak çocuklar

‘AKILLI BIDIK’
Teknik ressam bir annenin ve emniyet müdürü bir babanın kızı Bengisu Şahin Cumhurbaşkanı Gül’ün koltuğuna oturacak. Beyin cerrahı olmak istiyor. Siyaset için ise “Pek çok doktor siyasetçi var. İlerde bakacağım” diyerek açık kapı bırakıyor. Seçim sürecinde siyasetçilere de “sakin kalmak için bol bol klasik müzik dinlemelerini” öneriyor. Arkadaşlarının ‘akıllı bıdık’ olarak tanımladıkları Bengisu , Abdullah Gül’ün “Güler yüzlü kişiliğinden ve pratik zekâsından etkilendiğini” vurguluyor. Kendisinin de en az Cumhurbaşkanı kadar güler yüzlü olduğunu anlatan Bengisu Şahin , “Ankara Matematik Olimpiyatları’nda Ankara ikincisi” olduğunu belirtirken , “Sanırım pratik zekâ konusunda da fena değilim” dedi.

SİYASİLER İÇİN NE DEDİ?
Bengisu , koltuğa oturunca velilere , “Çocuklarınızın yeteneklerinin farkına varın , önem verin” diye seslenecek. Cumhurbaşkanı’nın her zaman tarafsızlığını koruması gerektiğini anlatan Bengisu’nun gözünden siyasetçiler: -Başbakan: Çok kararlı , karizmatik , biraz agrasif -Kemal Kılıçdaroğlu: Çalışkan , biraz öğretmen gibi - Devlet Bahçeli: Sert görünümlü.

10 yaşındaki Umut , Başbakan Tayyip Erdoğan’dan koltuğu devraldıktan sonra yapacağı konuşmada , “Kız çocuklarının tamamının hâlâ okuyamamasına ve gazetelerin üçüncü sayfalarındaki çocuk istismarı haberlerine artık son” diyecek. Kuaför bir annenin oğlu olan Umut , tam bir matematik tutkunu , beyin cerrahı olmak istiyor. Okulda , “her ortamda kendini belli eden , radikal bir öğrenci” olarak tanınıyor. Kendisine rol model olarak  Atatürk  ve annesini aldığını anlatan Umut , Erdoğan’ın esprili kişiliği ile açıksözlülüğünün kendisini etkilediğini söyledi. Ardından da , “Ben de en az Başbakan kadar espriliyim” diye ekledi.

SİYASİLER İÇİN NE DEDİ?
Arkadaşlarının ‘Süper çocuktur , konuşmayı sever” dediği Umut siyasetçilere de bir mesaj verdi: “Seçimler yaklaşıyor. Siyasiler her ili dolaşacaklar. Halkın kendileri ne inanması için önce onlar halkın yerine kendilerni koymalı. Yapamayacakları sözler verirler se sonra kendileri sorun yaşarlar.”


GAZETE HABERTÜRK


Paylas
Yorum Yaz
5 + 4 =