Sesimize kulak verin

Türkiye de üçüncü bir ülkeye yerleştirilmeyi bekleyen İranlı mülteciler , isyan etti: Çok zor şartlar altında yaşıyoruz. Yardım edin.

hurriyet
0

MÜLTECİ statüsünde olmalarına rağmen yıllardır  Birleşmiş Milletler  (BM) tarafından Türkiye de üçüncü ülkeye yerleştirilmeyi bekleyen 26 İranlı ,  Sesimize   kulak   verin  demek için ilginç bir eylem yaptı. Ağızlarını maske ile kapatan İranlılar , Aramızda 8 yıldır bekleyenler var. Çocukları ve kadınları soğuk nedeniyle başka yerlere yerleştirdik. Çok zor şartlar altında yaşıyoruz. BM ye defalarca başvurduk , yanıt alamadık. Telefon ile ulaşabildiğimiz zaman ise gönderecek bir ülke bulamadıklarını söylüyorlar. Ama biz biliyoruz ki , bizim dışımızda pek çok insanı üçüncü ülkelere yerleştiriyorlar. 1.5 ay kadar önce bir arkadaşımız kalp krizinden hayatını kaybetti. Bir arkadaşımız intihara teşebbüs etti , hastanede yatıyor. Herkesten destek bekliyoruz. Bize yardım edin ,  Sesimize   kulak   verin  dediler.

Coğrafi kısıtlamalar kaldırılmalı

İLTİCA ve Göç Araştırmaları Merkezi nden Metin Çorabatır , Avrupa dışından gelenlere kısıtlamalar var. Sayı çok olduğu için BM , yerleştirecek ülke bulamıyor. Çözüm Türkiye nin coğrafi kısıtlamayı kaldırması dedi.        

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Paylaşınca Çok Güzel Oluyorsun Türkiye!

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 5 =