Kullanıcı Adı: Şifre:
Son Dakika Haberleri
Ana Sayfa / GÜNDEM / Sesimize kulak verin

Sesimize kulak verin

Türkiye de üçüncü bir ülkeye yerleştirilmeyi bekleyen İranlı mülteciler , isyan etti: Çok zor şartlar altında yaşıyoruz. Yardım edin.

hurriyet 2014-03-30, 01:50:55 Okunma: 0 0 yorum

MÜLTECİ statüsünde olmalarına rağmen yıllardır Birleşmiş Milletler (BM) tarafından Türkiye de üçüncü ülkeye yerleştirilmeyi bekleyen 26 İranlı , Sesimize kulak verin demek için ilginç bir eylem yaptı. Ağızlarını maske ile kapatan İranlılar , Aramızda 8 yıldır bekleyenler var. Çocukları ve kadınları soğuk nedeniyle başka yerlere yerleştirdik. Çok zor şartlar altında yaşıyoruz. BM ye defalarca başvurduk , yanıt alamadık. Telefon ile ulaşabildiğimiz zaman ise gönderecek bir ülke bulamadıklarını söylüyorlar. Ama biz biliyoruz ki , bizim dışımızda pek çok insanı üçüncü ülkelere yerleştiriyorlar. 1.5 ay kadar önce bir arkadaşımız kalp krizinden hayatını kaybetti. Bir arkadaşımız intihara teşebbüs etti , hastanede yatıyor. Herkesten destek bekliyoruz. Bize yardım edin , Sesimize kulak verin dediler.

Coğrafi kısıtlamalar kaldırılmalı

İLTİCA ve Göç Araştırmaları Merkezi nden Metin Çorabatır , Avrupa dışından gelenlere kısıtlamalar var. Sayı çok olduğu için BM , yerleştirecek ülke bulamıyor. Çözüm Türkiye nin coğrafi kısıtlamayı kaldırması dedi.        

 

Her türlü hakkı ...... Haberin devamini okumak icin TIKLAYINIZ

Paylas
YORUMLAR // Henüz yorum yok, ilk yorumu siz yapın.
 


Adı Soyadı (*)


Başlık (*)


Yorum içeriği (*)


5 + 6 = (İki sayının toplamını aşağıdaki kutuya giriniz.) (*)Maliye Bakanlığı'nın taşeron işçinin kadroya alınmasıyla ilgili ...
Antalya’nın Muratpaşa ilçesindeki Antalya Atatürk İlkokulu’nda ...
İzmir'in Selçuk İlçesi'ndeki Selçuk-Efes Havaalanı'ndan eğitim uçuşu ...
DENİZLİ’de, psikolojik tedavi gördüğü öğrenilen 42 yaşındaki ...