Kullanıcı Adı: Şifre:
Son Dakika Haberleri
Ana Sayfa / Egitim / Tüm mezunlara formasyon düzenlemesi

Tüm mezunlara formasyon düzenlemesi

YÖK Başkanı Gökhan Çetinsaya , Tüm üniversite mezunlarının formasyon alması için birtakım düzenlemeler geliştirdiklerini belirtti. Çetinsaya , bunu önümüzdeki günlerde kamuoyuyla paylaşacaklarını söyledi.

hurriyet 2014-03-23, 10:34:21 Okunma: 0 0 yorum

Çetinsaya , YÖK Konferans Salonu nda , "Yarının Liderleri Projesi"nin lansman toplantısında yaptığı konuşmada , YÖK ü daha renkli kılmak ve eski imajından sıyırarak tamamen öğrenci ve akademi dostu haline getirmek için gayret ettiklerini söyledi. Çetinsaya , buna ilişkin imajı değiştirmenin gerçekten zor olduğunun altını çizdi.
     
Öğrenciliğinden itibaren YÖK ün bütün süreçlerini yaşadığını anlatan Çetinsaya , hocalarının gözlerinin önünde okuldan atıldığını , başörtülü arkadaşlarının üniversiteye alınmadığını ve 28 Şubat ta hocaları hakkında soruşturma açıldığını gördüklerini anlattı.
     
"Bu gözler YÖK ün bütün olumsuz imajlarını ve uygulamalarını gördü" diyen Çetinsaya , "YÖK ün bütün talihsizliği aslında 12 Eylül döneminde kurulmuş olması. Aslında 12 Eylül dönemi politikalarına aracılık etmesi. 28 Şubat döneminde , 28  Şubat dönemine aracılık etmesi" dedi.
     
Artık geçmişe bir tepki olarak YÖK ün değiştirmenin de yetmeyeceğini , 21. yüzyıla uygun bir yükseköğretim sisteminin oluşturulması gerektiğini söyleyen Çetinsaya , "YÖK ü tamamen lağvetmemiz lazım. Siz oraya ne kadar renkli desenler yaparsanız yapın , kuruluş ...... Haberin devamini okumak icin TIKLAYINIZ

Paylas
YORUMLAR // Henüz yorum yok, ilk yorumu siz yapın.
 


Adı Soyadı (*)


Başlık (*)


Yorum içeriği (*)


2 + 8 = (İki sayının toplamını aşağıdaki kutuya giriniz.) (*)


Maliye Bakanlığı'nın taşeron işçinin kadroya alınmasıyla ilgili ...
Antalya’nın Muratpaşa ilçesindeki Antalya Atatürk İlkokulu’nda ...
İzmir'in Selçuk İlçesi'ndeki Selçuk-Efes Havaalanı'ndan eğitim uçuşu ...
DENİZLİ’de, psikolojik tedavi gördüğü öğrenilen 42 yaşındaki ...