İstanbul a 2 metro hattı geliyor

 İstanbul  metrosunun ulaşım ağlarını genişletmek amacıyla yürütülen proje kapsamında yeni bir güzergah daha  metro  sistemine entegre oluyor.

milliyet
0

Beyazıt tan Sultançiftliğine ulaşacak yeni bir  metro  hattının yanı sıra , Marmaray ın Anadolu Yakası ndaki son istasyonundan  kaynarca  ya uzanan bir  metro  daha geliyor.

BEYAZIT TAN SULTANÇİFTLİĞİNE METRO

googletag.cmd.push });

Taksim Yenikapı bağlantısını sağlayan Haliç  metro  köprüsünün Şehzadebaşı ndaki istasyonuna bağlanacak yeni  metro  hattıyla Fatih Fevzipaşa caddesini takip ederek Edirnekapı dan  sultançiftliği  ne kadar gidilebilecek.  İstanbul  büyükşehir Belediyesi tarafından proje ihalesine çıkarılan  metro   hattı  , Edirnekapı İstasyonundan geçerek Eyüp merkez den Düğmeciler , Rami Cuma , Rami , Sarıgöl , Bağlarbaşı , Fevzi Çakmak , Yeşilpınar , Kazım Karabekir , Karayolları Mahalleleri , Yunus Emre , Esentepe , Uğur Mumcu , Cebeci Mahalleleri üzerinden Sultançiftliğine ulaşacak.

10 Mart tarihinde ihaleye çıkarılacak proje kapsamında hat üzerinde yapılacak  metro  sisteminin fizibilite ve etüd çalışması ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 8 =